Termal macun sonrası ciddi bir FPS düşüşü yaşadım

İşletim sistemi
Windows 10

semihh0

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 gb
SSD veya HDD modeli
bilmiyorum
Ekran kartı
Amd radeon r7 265 dual x
Anakart
H 110 m-d
İşlemci
i7 6700k 3,40 ghz
Bundan 1 hafta önce bilgisayara format attım ve termal macun sürdüm ardından ekran kartını işlemciyi vs. taktım. Bilgisayarı açtım ama bilgisayar çok yavaşlamıştı GTA 5'i rahat bir şekilde oynarken şu anda 10 dakika geçse bile Online modu açılmıyordu LoL'de ve Rocket League'de ani FPS droplar ve FPS düşüşü yaşadım. Ekran kartım, anakartım ve işlemcim hepsinin sürümü güncel termal macunun kalitesinde sıkıntı yok. Sadece biraz fazla sürmüşüm etrafa bulaşmış onları ıslak mendil ve kuru bezle temizledim. Sıcaklık değerlerinde herhangi bir sıkıntı yok. Sizce bunun çözüm yolu nedir nerede hata yaptım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bundan 1 hafta önce bilgisayara format attım ve termal macun sürdüm ardından ekran kartını işlemciyi vs. taktım. Bilgisayarı açtım ama bilgisayar çok yavaşlamıştı GTA 5'i rahat bir şekilde oynarken şu anda 10 dakika geçse bile Online modu açılmıyordu LoL'de ve Rocket League'de ani FPS droplar ve FPS düşüşü yaşadım. Ekran kartım, anakartım ve işlemcim hepsinin sürümü güncel termal macunun kalitesinde sıkıntı yok. Sadece biraz fazla sürmüşüm etrafa bulaşmış onları ıslak mendil ve kuru bezle temizledim. Sıcaklık değerlerinde herhangi bir sıkıntı yok. Sizce bunun çözüm yolu nedir nerede hata yaptım?

Muhtemelen işlemci soketlerine zarar vermiş olabilirsiniz. Kontrol etmekte fayda var.

Bunun termal macunla alakalı olduğunu sanmıyorum, takarken bileşenlere zarar vermiş olabilirsiniz.

Çok fazla termal macun sürmek de ısı iletimini engelleyebiliyor. İşlemcinizin boştaki ve yükteki sıcaklık değerlerini paylaşır mısınız?
çok fazla sürmedim fazlalağını aldım onda sıkıntı yok

İşlemciyi yerinden söküp ter çevirip o gold renginde olan dişlerin yamulup, yamulmadığına bakmanız gerekiyor.
deneyeceğim

@hAllederiz bundan başka çözüm yolları var mıdır varsa söyler misiniz ?

Az once dediğini yaptım videolar izledim fakat hiçbir telde yamulma yoktu bu olay zaten termal macun sürdükten sonra oldu bence ekran kartiyla ilgili bir sıkıntı var ne dersiniz?

Sadece dediğim olay yamulmadan değildi. Termal macun bulaşmasından da kaynaklanır. Fakat işlemciyi kontrol etmişsiniz. Farklı bileşenlere de bakın termal macun bulaşmış olabilir ekran kartına vb.

Geri
Yukarı