Çözüldü Termal macun değişimi sonrası işlemci sıcaklığı 70 dereceye çıktı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Erne3

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Termal macun aldım yeni. Stock soğutucudakini değiştirmek için. Değiştirdim. Fanı da tam oturttum eminim. Normalde 65'in üzerine çıkmayan sıcaklık 70'lere fırladı. Tekrar açıp değiştirebilirim. Bir video falan var ise ona uyup yapabilirim. Valorant oynarken eskiden 300 aşağısını görmezdim şimdi 200-250 gidip geliyorum.

Termal macun aldım yeni. Stock soğutucudakini değiştirmek için. Değiştirdim. Fanı da tam oturttum eminim. Normalde 65'in üzerine çıkmayan sıcaklık 70'lere fırladı. Tekrar açıp değiştirebilirim. Bir video falan var ise ona uyup yapabilirim. Valorant oynarken eskiden 300 aşağısını görmezdim şimdi 200-250 gidip geliyorum.
Hangi termal macunu kullandınız?

Fanın tam temas ettiğine emin misin? Tekrardan sök tak yapabilirsin, sorun düzelir belki.

Termal macunun kalitesi önemli eğer kaliteli değilse değiştirmen sıcaklığı değiştirmicektir kalitesi iyise az veya çok sürmüşsünüzdür. CPU soğtucusunun işlemcinin üzerine tam temas ettiğinden emin olun bunları yaptınız diyelim gene düşmüyorsa kasanın iç havalandırmasında sorun veya çok tozlu olabilir 70 derece işlemci sıcaklığı için normal derecedir havaların ısınmasıda bilgisayarın oldugundan 3-5derece daha sıcak çalışmasını sağlayabilir. Yazın bu değerler normaldir.

Geri
Yukarı