Termal Macun Değişimi Sonrası PC Açılmıyor

tek sorun var

Hectopat
Daha fazla  
Oyundayken bilgisayar kendiliğinden kapanıyordu kararı termal macunu değişmekte aldım. Bilgisayar HP'nin bir bilgisayarı bir 10 yıllık falan.

Neyse açtım kasayı çıkardım işlemciyi sürüyorum macunu derken elime macun gelmiş işlemciyi tutunca arkası macun oldu ama ben güzelce sildim. Macun falan kalmadı yerine taktığımda sürekli 5 kez "biiiiiipppp" sesi çıkarıp çok hafiften bekleyerek tekrar "biiiippp" sesleri çıkarıyordu. Dedim işlemciyi ters taktım herhalde açtım bir daha taktım bu sefer ses çıkmadı ama ekrana görüntü gelmedi. Neyse yine çıkardım taktım ve artık sadece "biipppp" sesi geliyor. Çaresi nedir bunun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyundayken bilgisayar kendiliğinden kapanıyordu kararı termal macunu değişmekte aldım. Bilgisayar HP'nin bir bilgisayarı bir 10 yıllık falan.

Neyse açtım kasayı çıkardım işlemciyi sürüyorum macunu derken elime macun gelmiş işlemciyi tutunca arkası macun oldu ama ben güzelce sildim. Macun falan kalmadı yerine taktığımda sürekli 5 kez "biiiiiipppp" sesi çıkarıp çok hafiften bekleyerek tekrar "biiiippp" sesleri çıkarıyordu. Dedim işlemciyi ters taktım herhalde açtım bir daha taktım bu sefer ses çıkmadı ama ekrana görüntü gelmedi. Neyse yine çıkardım taktım ve artık sadece "biipppp" sesi geliyor. Çaresi nedir bunun?
Belki pinler yamulmuş oturmuyordur bir bak.

images.jpeg

(Soğuk)

2 RAM'ınız varsa 1'ini, tek RAM'ınız varsa onu çıkarıp öyle deneyin. BIOS ekranı gelecek mi bakın.
(Başka bir forumda benim sistemi de çöp etmişlerdi ama şu an çalışıyor)

Bende de montajlarken ryzen 1500x in pinlerinin üzerine gelmişti sonra taktım ve anakartın yuvalarına da girmişti aldım toplu iğneyi çıkardım macunu falan sıkıntı kalmadı

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı