Termal macun değişimi sonrası RTX 3060 sistemde ekrana goruntu gelmiyor

• Konuyu başlatan Qr1m
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 411

Qr1m

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemcinin termal macununu yeniledim fanları vs. taktım kasayı çalıştırdım, kasanın fanları, işlemci fanı ve ekran kartı fanlarının hepsi sorunsuz dönmeye başladı. Monitörün de güç ışığı yandı. Ama görüntü gelmedi. Bütün pinleri, RAM'i, ekran kartını, HDMI kablosunu, monitörün kablolarını söküp geri taktım bir durum değişmedi. Anakarttaki ve kasanın üst-ön tarafında bulunan bütün USB portları çalışıyor. Ama klavyem yanmıyor benim klavyem Windows çalışmadan çalışmıyor buradan nasıl bir sonuç çıkar bilmiyorum belki yardımcı olur diye söyleyeyim dedim. Not: Termal macunu yenilemeden önce her şey sorunsuz çalışıyordu, yenilerken sadece işlemci fanını söktüm. Bunu daha önce de yapmıştım bir şeye zarar verdiğimi düşünmüyorum. Sizce sorun neden kaynaklı olabilir. Yaklaşık bir saat sonra laptop ile görüntü almayı deneyeceğim tekrar eğer o zamana kadar çözemezsem laptop sonucunu buraya yazarım. İşlemci: i5 9400 ekran kartı: RTX 3060 RAM: 16 GB.

@Rynesquik hocam işlemciyi soketten çıkarmamış ki ayrıca anakarttan da görüntü gelmiyor. @Qr1m hocam klavyeyi ön tarafta ki USB portlarından birine takıp sistemi yeniden başlatır mısınız? Klavyede NumLock ışığı yanacak mı diye kontrol edin.

Hocam orası hiç belli olmaz belki eli falan çarptı RAM'lerin yerlerini değiştirin tek RAM deneyin SSD kablolarını sök tak yapın.

@Rynesquik hocam işlemciyi soketten çıkarmamış ki ayrıca anakarttan da görüntü gelmiyor. @Qr1m hocam klavyeyi ön tarafta ki USB portlarından birine takıp sistemi yeniden başlatır mısınız? Klavyede NumLock ışığı yanacak mı diye kontrol edin.

Yok hocam yanmıyor hem mouse hem klavyeyi taktım mouse yanıyor klavye yanmıyor.

RAM yuvasına toz gibi bir şey kaçmış olabilir. RAM'leri söküp bir fırça ile soketleri hafifçe temizleyip üfleyin sonrasında tek RAM ile tekrar deneyin.

Yok hocam olmadı.

Hocam bir de hangi parçada sorun var anlamak için tanıdık bir arkadaşınızın ekran kartını işlemcisini RAM'ini tek tek söküp kendi PC'nize takın ve hangi parçada olduğunu anlamaya çalışın bilgisayarcı son çare olsun bu devirde güvenilmez.

Hocam yakınlarda PC'si olan arkadaşım yok normalde gittiğim bir bilgisayarcı var ona gösterse ne olur?

@Michal Krizo @Rynesquik @Ertekin. Kubilay @smarst arkadaşlar sorunu hallettim fakat tam olarak nasıl oldu bilmiyorum bütün parçaları tek tek söktüm soket giriş çıkışı ne varsa hepsini temizleyip geri taktım oldu bie şekilde. Şu anda da ön paneldeki 3.0 USB çalışıyor ama 2.0 olan ikisi çalışmıyor yüksek ihtimalle kablolardan bazılarını yanlış taktım halledeceğim onu da sabah, emek verip vakit ayırdığınız için herkese çok teşekkürler.

@Michal Krizo @Rynesquik @Ertekin. Kubilay @smarst arkadaşlar sorunu hallettim fakat tam olarak nasıl oldu bilmiyorum bütün parçaları tek tek söktüm soket giriş çıkışı ne varsa hepsini temizleyip geri taktım oldu bie şekilde. Şu anda da ön paneldeki 3.0 USB çalışıyor ama 2.0 olan ikisi çalışmıyor yüksek ihtimalle kablolardan bazılarını yanlış taktım halledeceğim onu da sabah, emek verip vakit ayırdığınız için herkese çok teşekkürler.

Biz teşekkür ederiz hocam sevindim düzelmesine olabiliyor bazen sök tak yaparak düzelebiliyor.

Geri
Yukarı