Çözüldü Termal macun değişimi sonrası sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bckd00r

Decapat
Daha fazla  
RAM
Kingston HyperX 3200 MHz 2x8
SSD veya HDD modeli
WDGreen Sata SSD
Ekran kartı
RX 560
Anakart
Gigabyte B450M Gaming
İşlemci
Ryzen 5 1600
Selam, geçenlerde çalışırken bilgisayarın çok fazla drop yediğini fark ettim PC'yi topladigimdan beri aradan neredeyse 5 yıl geçti. Kasada ilk önce gücü kesip bütün parçaları çıkarttım, üzerindeki tozları bezle temizleyip ve termal macunu yenileyip her şeyi eski yerine koydum fakat PSU'dan gelen 24 pin güç kablosunu taktığımda anakart hiçbir tepki vermedi. Başka bir PSU ile denedim ve güç verdim, sağlıklı bir şekilde çalıştı fakat elimdeki çalışan PSU yeterli değil. Bu durumu nasıl eski haline döndürebilirim?

Çözüm
PSU SOLUTION
Selam, tam olarak bu sorunu yaşıyorum. Yukarıdaki çözümü denesem bir yararı olur mu? Elimdeki PSU Thermaltake TR2 RX-500pp

Teşekkürler.

Yaşadığım sorunla alakalı bir video kaydı aldım (telefondan işlem yaptığım için video eki yüklenmemiş veya hatalı olabilir);

Selam, sorunu çözdüm. Çözüm ise çok basit ama çözüme geçmeden önce; bilgisayarınızı 7/24 açık bırakıyorsanız benim gibi (sabaha kadar bazen Build veya render yaptığı oluyor) PSU ömrünü de o kadar hızlı tüketmiş oluyorsunuz. Çözümü ise PSU'nun içini açıp kapasitörleri ve kondansatörleri kontrol etmeniz şişen bir kondansatör varsa aynısı veya birebir benzeri ile değiştirmeniz sorunu çözecektir.

2. çözüm: PSU'yu bağladıktan sonra saç kurutma makinesini sıcak moda alıp fanı döndürmeyecek bir şekilde kondansatörlere doğru tutmanız. (bu çözüm yolunu pek önermiyorum çünkü en fazla 1 ay dayanacaktır yeni PSU alana kadar veya tamir ettirene kadar bununla idare edebilirsiniz.)
24 pin kablosunu taktın ama bir bağlantı daha olması lazım anakarta onuda takman lazım sadece 24 pin bağlantıyı taktığında çalışmaz.

Yani 24 pinli bağlantıyı taktıktan sonra birde powerden gelen sanırım 4 pinliydi o nuda takman gerekiyor. ayrıca kasadan gelen tek ve cift pinli bağlantılarıda doğru yerleştirmelisin.

PSU SOLUTION
Selam, tam olarak bu sorunu yaşıyorum. Yukarıdaki çözümü denesem bir yararı olur mu? Elimdeki PSU Thermaltake TR2 RX-500pp

Teşekkürler.

Yaşadığım sorunla alakalı bir video kaydı aldım (telefondan işlem yaptığım için video eki yüklenmemiş veya hatalı olabilir);

Selam, sorunu çözdüm. Çözüm ise çok basit ama çözüme geçmeden önce; bilgisayarınızı 7/24 açık bırakıyorsanız benim gibi (sabaha kadar bazen Build veya render yaptığı oluyor) PSU ömrünü de o kadar hızlı tüketmiş oluyorsunuz. Çözümü ise PSU'nun içini açıp kapasitörleri ve kondansatörleri kontrol etmeniz şişen bir kondansatör varsa aynısı veya birebir benzeri ile değiştirmeniz sorunu çözecektir.

2. çözüm: PSU'yu bağladıktan sonra saç kurutma makinesini sıcak moda alıp fanı döndürmeyecek bir şekilde kondansatörlere doğru tutmanız. (bu çözüm yolunu pek önermiyorum çünkü en fazla 1 ay dayanacaktır yeni PSU alana kadar veya tamir ettirene kadar bununla idare edebilirsiniz.)

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı