Unity orta ve ileri seviye için öneriler

Boslux

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Web tasarımcı
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 1.5-2 senedir Unity oyun motoruyla oyunlar geliştirip aynı zamanda kendi alanımda da çalışmalar yapıyorum. Kendi işlerimi yaparken çok yoğunluk veremiyordum son dönemler hariç. Bu yüzden çok ileri seviyelere maalesef çıkamadım. Bundan dolayı önerilerinizze açığım.

Şu ana kadar geliştirip yayınladığım oyunlar itchio adresinde var. Görüneceği üzere basitten biraz daha zor oyunlara doğru ilerliyor tabii kime göre zor orası ayrı. Projeleri yaparken kendime Max 2-3 gün veriyorum ve boş vakitlerimde projeyi tamamlıyorum. Prjelerin biraz basit olmasının sebebi kodlama kısmında sorun yok fakat tüm her şeyi yapıyor olmak yoruyor. Şimdi sormak istediğim konu bu nasıl ilerlemeliyim. Türkiye de maalesef oyun geliştirici olarak junior ilan neredeyse yok. Ben de kendimi ekstra geliştirmek istiyorum. Ne gibi şeyler önerirsiniz?

Not: İyi derecede C# bilgim var.

İş bulma konusunda niye Türkiye ile sınırladınız ki? Yurt dışında çok daha fazla iş olanağı mevcut.
Onun dışında benim tavsiyem birçok proje üzerinde uğraşmaktansa kaliteli bir oyun dizaynı yapıp uzun süre ona uğraşmak olacaktır.
Bu süre zarfında kendinizi geliştirmiş olursunuz hem.
Bunların dışında dilerseniz gönüllü olarak oyun geliştirme de insanlara yardım edebilirsiniz.
Aşağıdaki Reddit işinize yarayabilir belki. İnsanlarla tanışmak, yardım etmek, yardım istemek konusunda.
Reddit - Dive into anything

İş bulma konusunda niye Türkiye ile sınırladınız ki? Yurt dışında çok daha fazla iş olanağı mevcut.
Onun dışında benim tavsiyem birçok proje üzerinde uğraşmaktansa kaliteli bir oyun dizaynı yapıp uzun süre ona uğraşmak olacaktır.
Bu süre zarfında kendinizi geliştirmiş olursunuz hem.
Bunların dışında dilerseniz gönüllü olarak oyun geliştirme de insanlara yardım edebilirsiniz.
Aşağıdaki Reddit işinize yarayabilir belki. İnsanlarla tanışmak, yardım etmek, yardım istemek konusunda.
Reddit - Dive into anything
Yurt dışında da iş bulma olanağı var fakat çok daha hızlı adepte olmak adına kendimi en başta ülke içi düşündüm. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı