Termal macun değişmeli miyim?

ReznooW

Megapat
Makaleler
1
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Kuyumcu
Dark Freezer X120R soğutucumun içinde çıkan macunu 1 yıldır kullanıyorum değiştirmem gerekli mi sizce?

Termal macunların yılda bir kez değiştirilmesi genelde tavsiye edilir. Tabi kullanacağınız termal macun markası ve nasıl süreceğiniz de performans açısından önemli.

Dark Freezer X120R soğutucumun içinde çıkan macunu 1 yıldır kullanıyorum değiştirmem gerekli mi sizce?
Isı değerlerinde bir terslik olmadığı sürece macun iyi durumda diye düşünebilirsin.
Elbette düzenli aralıklarla yenilemekten zarar gelmez :)

Isı değerlerini işlemci %100 yük altında iken kontrol edin, eğer sıcaklık 80 dereceyi geçiyorsa değiştirmenin vakti gelmiştir ama zaten sadece 1 sene kullandığınızı söylediniz ve termal macunların her 1 sene değiştirilmesine gerek yok, iyi kullanırsanız 8 sene bile dayanan termal macunlar var.

Soracak olursan yılda bir değiştir derim. İlla sıcaklık değerleri artsın sonra değiştireyim kafası bana biraz yanlış geliyor. Hem bir macun almış kenara koymuş olursun, kafanda rahat olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı