Termal macun kaç ayda bir yenilenmeli?

kafam karıştı ya ben ilk macun sürdüğümde 40C lerde seyrediyordu şimdilerde 50-60C lerde
Kafam karıştı ya ben ilk macun sürdüğümde 40C'lerde seyrediyordu şimdilerde 50-60C'lerde. :(

Termal macunun ömrünü ne etkiler? Örneğin fazla ısınmayan bir macunun ömrü daha uzun olur mu? İşlemciye, ekran kartına termal limit koyarak termal macun ömrünü arttırabilir miyiz?

Termal macunun ömrünü ne etkiler? Örneğin fazla ısınmayan bir macunun ömrü daha uzun olur mu? İşlemciye, ekran kartına termal limit koyarak termal macun ömrünü arttırabilir miyiz?

2019 yılında aldım PC'yi ilk aldığımda boşta sıcaklık 35 dereceydi şimdi 40 derece, stok soğutucu ile kullanıyorum.
Senin sorunun cevabı şu eğer sürekli oyun oynuyor ve ısıyı yükseltiyorsan elbette termal macunun formunu bozuyorsun ama öyle hızla bozulmaz özellikle stok soğutucu termal macunları 10 yıla kadar dayanır.
Oyun oynamayan kişinin termal macun konusunu dert etmesine gerek yok.
Ayrıca oyun oynuyorsan termal limit koyamazsın FPS düşer, işlemci doğası gereği ısınır bu onun çalışma prensibidir, görevini yapmayan soğutma tarafıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı