Termal Macun mu Yoksa Soğutucu mu Alınmalı?

Bozuk PC Tuşu

Kilopat
Yer
Klavye
Daha fazla  
Meslek
Harf, sayı yazmak.
Arkadaşlar şu an Xeon X5470 işlemcimi bakır bloğu bulunan bir stok soğutucu ile kullanıyorum ve YouTube üzerinden bir video bile izlerken işlemcimin tam tamına 115 derece olduğunu gördüm. BIOS modlu olmasına rağmen tekrar farklı bir siteden BIOS mod kurdum ama nafile. İşlemcim gerçekten 115 derecede çalışıyormuş. Şimdi elimde kısıtlı bir bütçe kaldı. Sizce termal macun alsam bakır bloğu bulunan stok soğutucum ile oyun vs. oynayabilir miyim? ( Yani bir termal macun ile bu sıcaklığı 30-35 derece düşürebilir miyim?) Yada macun yerine 130-140 TL civarı 6 ısı borulu 3 fanlı bir soğutucu alsam mı daha yararlı olur? Termal macunum yeni ama kalitesiz bir marka. İşlemcim 120W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun yoksa soğutucuda iş yapmaz ki. Termal macunu bitmiştir belki işlemci üstünü kontrol edebilirsin.Bitmişse yenile düzelir diye tahmin ediyorum.

Macunsuz soğutucu bir işe yaramaz ama aldığın soğutucunun içinden macun çıkabilir çıkmıyorsa ikiside tek başına iş yapmaz. Ama 20 TL ye idareten termal macun alıp yenile termal macunu sonra az para kasar soğutucu alırsın. Bu arada soğutucu yaşıyorsa termal macun yeterli olacaktır soğutucu bloğuda temizle istersen.

Yeni soğutucu alıcaksan herşeyi göz önünde bulundurman lazım.
Sığarmı, ramlere baskı yaparmı, ayarlana bilirmi macunu sür olmazsa pamuk eller cebe . :D

Dostum termal macunun kurumuş ise normaldir termal macunun değiştirirsen daha iyi olur. soğutucu alman daha fazla yararına dokunur.
Termal macun yoksa soğutucuda iş yapmaz ki. Termal macunu bitmiştir belki işlemci üstünü kontrol edebilirsin.Bitmişse yenile düzelir diye tahmin ediyorum.
Termal macun yeni diye belirtmiştim. Yani macun var ama kalitesiz.
Şuan kullandığınız soğutucuda kaç bakır ısı borusu var? Eğer bütçe sıkıntılıysa ikinci el satın alıma yönelebilirsiniz.
Şuan kullandığım soğutucu stok soğutucu. Sadece alt kısmında bakır tabanı bulunuyor.
x5_697657615bxf.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı