Termal macun mu daha etkili, sıvı soğutucu mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sıvı soğutmayı veya işlemci üzerine takacağınız herhangi bir soğutmayı takmadan önce işlemci üzerine termal macunu sürmeniz gerekli. Eğer yeni alınmış bir sıvı soğutma ise, pompa kısmına macun sürülü gelir. Yani ikisi de olmak zorunda.
Hocam soğutucu kasaya takılan ekstra fan olarak dedim :D işlemci fanı olarak değil.

Dostlar termal macun mu daha etkili işlemciyi soğutmak için yoksa sıvı soğutucu mu? Ben termal macun diyorum fakat yine de bir sormak istedim.

Termal macun ve soğutmayı ayrı ayrı değerlendirmek saçma olur. Bir yapbozun iki parçasılar. Tek başına macun bir işe yaramazken tek başına soğutucu da yeterli ısı aktarımını sağlayamaz.

Hocam termal macunun soğutma ile alakası yok ki.

Termal macun ve soğutmayı ayrı ayrı değerlendirmek saçma olur. Bir yapbozun iki parçasılar. Tek başına macun bir işe yaramazken tek başına soğutucu da yeterli ısı aktarımını sağlayamaz.
Hocam dediğimiz yanlış anladınız :D sıvı soğutucu olarak dediğim işlemci fanı değil, kasaya takılan ekstra fan olarak.

Macun zaten olmazsa olmaz. Kıyaslanacak bir şey değil. Sıvı soğutma alayım mı almayayım mı diye bir soru olsa mantıklı olurdu.

Sanırım soru böyle olacaktı, "sıvı soğutma almak vs termal macun alıp fan soğutmayla devam etmek".

Hocam benden tavsiye hava soğutma ile sıvı soğutmanın ve termal macunun tam olarak ne işe yaradığını öğren ondan sonra konuyu açmandır.

Hocam benden tavsiye hava soğutma ile sıvı soğutmanın ve termal macunun tam olarak ne işe yaradığını öğren ondan sonra konuyu açmandır.
Evet hocam teşekkür ederim beni uyardığınız için, bilgilendirdiğiniz için de.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı