Termal Macun Nasıl Sürülmeli?

Makaleler
49
Bu zamana kadar hep bu şekilde sürerdim, ama bu şekilde sürmenin yanlış olduğunu düşünmeye başladım.

Böyle sürünce üstüne soğutucuyu yerleştirdiğiniz zaman macun yayılıyor, ama bu bana doğru gelmiyor.
Termal Macun Nedir, Nasıl Sürülür?

Bu şekilde termal macunu işlemcinin üstüne elle yaymak bence daha doğru, siz ne diyorsunuz?

Termal macun nasıl sürülür? - Codeturkiye.com

Bu zamana kadar hep bu şekilde sürerdim, ama bu şekilde sürmenin yanlış olduğunu düşünmeye başladım.

Böyle sürünce üstüne soğutucuyu yerleştirdiğiniz zaman macun yayılıyor, ama bu bana doğru gelmiyor.
Termal Macun Nedir, Nasıl Sürülür?

Bu şekilde termal macunu işlemcinin üstüne elle yaymak bence daha doğru, siz ne diyorsunuz?

Termal macun nasıl sürülür? - Codeturkiye.com
Elle değil, kartla veya kağıtla yaymalısınız. Parmak izi olmamalı.

Dostum konuyu konu dışı bölümüne açman gerekiyor. Sonra gelip dalgasına mesaj atamıyoruz. İkisi de aynı şeyler. Sana farklı olduklarını düşündüren nedir? Buradaki tek kilit nokta soğutucuyu yerleştirdikten sonra bir daha kaldırmamak.

Bir nokta şeklinde termal macun sürüp soğutucuyu üstüne koyduğunuz zaman o nokta tamamen işlemcinin üstüne yayılmıyor. Youtube'da bir videoda izlemiştim. Videoyu bulabilirsem burada paylaşacağım. Eğer termal macunu biraz sürüp üstüne soğutucuyu koyacaksanız çarpı şeklinde sürmeniz gerekiyor. Çarpı şeklinde sürdüğünüz zaman işlemcinin üstüne tamamen yayılıyor.

Elinizle kendiniz yayacaksanız incecik bir tabaka haline getirmeniz lazım. Eğer macunu sürüp kalın bir biçimde bırakırsanız soğutucu ile işlemci arasındaki ısı iletkenliği çok ama çok azalacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı