Termal Macun Nasıl Sürülmeli?

Buldum videoyu ;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet video buydu, işime yarar diye ekran fotoğrafı almıştım. 😁

@706143 O attığın görselde nokta olarak koyduğu termal macun çok az. Dolayısıyla temas eden yüzey diğerlerine göre daha az kaldığından ötürü sıcaklık artar. Düzgün miktarda kullandığın takdirde sıkış şeklinin hiçbir önemi yok.

Bir nokta şeklinde termal macun sürüp soğutucuyu üstüne koyduğunuz zaman o nokta tamamen işlemcinin üstüne yayılmıyor. Youtube'da bir videoda izlemiştim. Videoyu bulabilirsem burada paylaşacağım. Eğer termal macunu biraz sürüp üstüne soğutucuyu koyacaksanız çarpı şeklinde sürmeniz gerekiyor. Çarpı şeklinde sürdüğünüz zaman işlemcinin üstüne tamamen yayılıyor.

Elinizle kendiniz yayacaksanız incecik bir tabaka haline getirmeniz lazım. Eğer macunu sürüp kalın bir biçimde bırakırsanız soğutucu ile işlemci arasındaki ısı iletkenliği çok ama çok azalacak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu videodur yüksek ihtimal, benim de arşivimde var. Bu video o kadar eski ki çentikli Pentium 4 kullanmışlar.

Bu makaleyi konu sahibinin okumasını öneririm.

Bu videodur yüksek ihtimal, benim de arşivimde var. Bu video o kadar eski ki çentikli Pentium 4 kullanmışlar.

Bu makaleyi konu sahibinin okumasını öneririm.
Yukarıda videoyu paylaştım hocam. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı