Termal Macun Nasıl Sürülmeli?

Bir soru soracağım biraz mantıksız gelebilir ama. Hayatımda hiç işlemci montajı yapmadım henüz.

İşlemcinin üstüne bir miktar macun sıkıp soğutucuyu üstüne koyarsak soğutucu onu yayıyor ya. Sağdan soldan taşma ihtimali oluyor mu?

Bir soru soracağım biraz mantıksız gelebilir ama. Hayatımda hiç işlemci montajı yapmadım henüz.

İşlemcinin üstüne bir miktar macun sıkıp soğutucuyu üstüne koyarsak soğutucu onu yayıyor ya. Sağdan soldan taşma ihtimali oluyor mu?
Şuana kadar nokta şeklinde sürüp soğutucu üstüne koyarak yayılmasını sağladım hep. Ama hiç taşma gibi durum olmadı, olsa bile taşan kısımları ıslak mendil ile silmek yeterli olacaktır.

1 saattir tartıştıkları şey bu zaten.

X şeklinde sür ve soğutucuyu tak taşma olmamasına sen dikkat edeceksin.

Eğer kart vb. bir şeye sahipsen nokta sık ve o kart ile yay.

Kulak çöpü ile.
@Mor Koşucu ciddiyim, ben onla sürüyordum.

Mantıklı değil, bununla sürmek daha mantıklı.

1647704034899.png

Eğer macunu elle yaymadan soğutucuyu direkt üstüne oturtacaksanız X şeklinde sürün. Eğer macunu elle yayacaksanız bir nokta macun koyup olabildiğince ince bir tabaka şeklinde sürün.

Bu videodaki gibi bu ürünü alıp bu yöntemle yapsak olur mu?
Ve bir soru soracağım saçma olabilir, AMD 7000 serisi işlemcilerde boşluklar var termal macun oraya taşarmı taşarsa ne olur?

Screenshot_2023-10-31-19-36-28-034.jpeg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı