Termal Macun Nasıl Yenilenir?

Daha fazla  
Kullandığım bilgisayarın termal macununu yenilemeyi düşünüyorum, nasıl yapabilirim? İşlemci ile işlemci fanı birbirinden ayrılmazsa nasıl ayırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci soğutucusu ayrılır düzgün söktükten sonra. Eski macunu dikkatli bir şekilde temizleyip yenisini ince bir tabaka halinde uygulayın ve soğutucu montajını yapın. Bu kadar.

Eğer kendi elinin ayarına pek güvenmiyorsan ve yapabileceğini düşünmüyorsan bilen birine yaptır derim. Bende işlemci FAN kablosunu düzeltmek için sökmüştüm bayağı zor sökülmüştü. Hatta bir ara kırıldı falan sandım. Tabi bu benim montaj yaparken yapmış olduğum bir hatadan dolayıda olabilir ama yinede söylemek istedim.

İşlemci soğutucusu ayrılır düzgün söktükten sonra. Eski macunu dikkatli bir şekilde temizleyip yenisini ince bir tabaka halinde uygulayın ve soğutucu montajını yapın. Bu kadar.
Şöyle benim işlemcim AMD ve AMD'nin işlemci soğutucusu çok ses yaptığı için değiştirme kararı aldım. Zalman marka bir soğutucu aldım eskisini sökerken baya zorladı yani herşeyi söktüm ama işlemciye öyle bir yapışmış ki çıkmıyor bu seferde aynısı olmasın o yüzden daha kolay nasıl sökerim?

Hiçbir fikrim yok. İstersen bir dene baktın olmuyor götür bir bilgisayarcıya falan onlara yaptır. En azından için rahat eder.

Sakın mahalle bilgisayarcısına götürme ama aman RAM'leri söker

Geri
Yukarı