Termal Macun ne kadar sürede değiştirilmeli?

MonkeyDGarp

Hectopat
Merhaba arkadaşlar kasayı alalı 2 sene oldu neredeyse.Bundan 5 gün öncede ekran kartını GTX 1050 Ti modeli ile değiştirdim. Oyunlarda hight ayarlarda oynarken 2 gün önceye kadar bir gariplik hissettim. Ben de hemen MSI Afterburner'den bir değerleri kontrol edeyim dedim. İşlemcim 55 derece iken işlemci kullanımı 60, 56 dereceyken ise 70 bu şekilde artarak gidiyor. Acaba termal macun değiştirme zamanımı geldi bunların işaretimi bunlar? Bir yardım edin dostlarım ekran kartı aldık hevesimi alamıyorum donmalardan takılmalardan.

Son düzenleyen: Moderatör:
O sıcaklık değerlerinde throttle olması imkansız. Termal macun değişimi gerektirmiyor. Hangi oyunlarda takılmalar meydana geliyor? Ayrıca sisteminizi tam olarak belirtin ki daha kolay yorum yapabilelim.

Senede bir değiştirilmesi uygundur. Ayrıca kullanıldığı yerin hava koşulları ve sistemin günde kaç saat yoğun çalıştığı ne kadar yükte çalıştığıda bu süreye etki eder. Ama bir sene olmadan değiştirmenin faydası yoktur.

Anlamıyorum format attım işlemciyi yoran bir virüs yok. O halde neden işlemcim %70 %60 gibi değerlerde çalışması gerekirken 1 veya 2 derece ısı artışında %100 oluyor. İ5 işlemci ile akıcı Apex Legends oynayamıyacaksam ne diye aldım ekran kartını.
Anlamıyorum format attım işlemciyi yoran bir virüs yok. O halde neden işlemcim %70 %60 gibi değerlerde çalışması gerekirken 1 veya 2 derece ısı artışında %100 oluyor. İ5 işlemci ile akıcı Apex Legends oynayamıyacaksam ne diye aldım ekran kartını.
Kasayı hiç temizlemedim ondan kaynaklı olabilirmi? Öyle birşey olabilirse nasıl temzlerim ne yapmalıyım

İşlemci, sıcaklığı arttığı için tam yükte kullanılmıyor. Aksine tam yükte kullanıldığı için sıcaklığı artıyor. Ayrıca hangi i5 bu?

O sıcaklık değerlerinde throttle olması imkansız. Termal macun değişimi gerektirmiyor. Hangi oyunlarda takılmalar meydana geliyor? Ayrıca sisteminizi tam olarak belirtin ki daha kolay yorum yapabilelim.
GTX 1050 Ti
İ5 6402p
8 GB Ram 2133 Mhz
1 Tb HDD
H110 anakart
İşlemci, sıcaklığı arttığı için tam yükte kullanılmıyor. Aksine tam yükte kullanıldığı için sıcaklığı artıyor. Ayrıca hangi i5 bu?
İ5 6402p

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı