Termal macunu ne zaman değiştirilmeli?

Bunun için net bir süre veremeyiz. Kaliteli macun 5+ yıl kotarabilir. Dandik macun 6 ayda kuruyabilir. En iyisi sıcaklık değerlerini takip etmek. Sıcaklıklarda hissedilir artış olursa tazeleme yaparsın.

Yeni bilgisayar veya donanımlarda sürülü gelenler genelde birkaç yıl götürecek kadar kaliteli olur. 9 ay çok kısa bir süre.

Genelde her yıl değiştirmen önerilir. Ancak benim macunum kalitelidir dersen MSI Afterburner'dan test yapıp, analiz edip ona göre bir karara varabilirsiniz hocam.

Ya arkadaşım adam evde 24 saat mining yapmıyor ya günde 3 5 saat çalıştırıyor zaten en fazla. Sen onu kurutmadan ömrünü dolduruyor zaten. 10 larca işlemci ekran kartı değiştirdim 1 defa gördüm kuruduğunu Ryzen 5 1600 de stok soğutucusunda
Şurada gidip ultra ayarlar+reshader'lı RDR 2 oynasanız da 9 ayda değiştirilmesi gerekir. O hâlde başta dediğinizle beraber söyledikleriniz yanlış çünkü duruma göre değil genellemeyle yorumlama yapıyorsunuz.

5-6 aylık laptoplarda bile kuruyabiliyor kalitesine bağlı.

Arkadaşım nerede görün ya gözünü seviyim bir bankaya devlet kurumuna gidin sizle yaşıt bilgisayarlar çalışıyor oralarda hala ya ilk gün ki macunlarıyla yok öyle macun kurudu sıcaklıklarım uçtu da bilgisayar yavaşladı filan yok öyle şeyler ya yapmayın!

Şurada gidip Ultra ayarlar+reshader'lı RDR 2 oynasanız da 9 ayda değiştirilmesi gerekir. O hâlde başta dediğinizle beraber söyledikleriniz yanlış çünkü duruma göre değil genellemeyle yorumlama yapıyorsunuz.

Oynuyorum zaten. 2 yıl önce değiştirdim macun u mu geçenler de kasamı komple söktüm taktım içini temizledim macunlar hala aynı ilk sürdüğüm gibi duruyor. Değiştirmedim aynen geri kapattım.

Arkadaşım nerede görün ya gözünü seviyim bir bankaya devlet kurumuna gidin sizle yaşıt bilgisayarlar çalışıyor oralarda hala ya ilk gün ki macunlarıyla yok öyle macun kurudu sıcaklıklarım uçtu da bilgisayar yavaşladı filan yok öyle şeyler ya yapmayın!
Hocam banka devlet memurları bilgisayarlarında ne yapıyorlar acaba?
Oynuyorum zaten. 2 yıl önce değiştirdim macun u mu geçenler de kasamı komple söktüm taktım içini temizledim macunlar hala aynı ilk sürdüğüm gibi duruyor. Değiştirmedim aynen geri kapattım.
Siz termal macunun işlevini sadece kuruyup kurumadığına bakarak mı anlıyorsunuz? Sıcaklıklar ve performans?

Hocam banka devlet memurları bilgisayarlarında ne yapıyorlar acaba?

Siz termal macunun işlevini sadece kuruyup kurumadığına bakarak mı anlıyorsunuz? Sıcaklıklar ve performans?

Offf offf kendine başka bir eğlence bul lütfen. Yorma insanı ya macun soğutmuyor yahu senin işlemcini ekran kartını o sadece maksimum temas için aradaki boşluğu dolduran sıvımsı bir materyal.

Olay da o zaten hocam termal macun ısı iletimini düzgün sağlayamazsa fanlar ne işe yarayacak? Lütfen bir durup dediklerinize bakın.

E tamam işte kuruyup iletişim i engellemediği sürece görevini yerine getirmiş olmuyor mu bak sende söyledin şimdi temas temas sorunsuz olduğu sürece kayda değer bir kayıp olmayacaktır.

Geri
Yukarı