Termal macun nereye sürülmeli?

Dosya Ekleri

• IMG_20230807_152333.jpg
    IMG_20230807_152333.jpg
    319,3 KB · Görüntüleme: 22
Hocam merhaba nerelere sürmem gerekiyor? Beyaz yerlere sürmeli miyim anlayamadım.

Kutu şeklinde olan VRAM'lerden bahsediyorsunuz herhalde. Evet sürebilirsiniz. Güzelce temizleyip önceden macun kullanılmış yerlere ince tabaka olacak şekilde sürebilirsiniz. Taşmamasına ve yanlış yerlere sürmeyin önceden neresi macun sürülmüş ise temizleyip yeni macunu sürün.

Kutu şeklinde olan VRAM'lerden bahsediyorsunuz herhalde. Evet sürebilirsiniz. Güzelce temizleyip önceden macun kullanılmış yerlere ince tabaka olacak şekilde sürebilirsiniz. Taşmamasına ve yanlış yerlere sürmeyin önceden neresi macun sürülmüş ise temizleyip yeni macunu sürün.
Macun değil mi onlar? Cpu ve gpunun üzerindekilere hiç benzemiyor o yüzden soruyorum.

Fotoğrafta macun gibi gözüküyor. İsterseniz ilk olarak CPU ve GPU macunları yenileyin. VRAM sıcaklıkları yüksek ise onları değiştirirsiniz.
her yere uyguladım. CPU sıcaklığım 60-65 arası ama ekran kartı nedense tuhaf davranıyor. 70i geçmeye başladı normalde 60larda geziyordu. Biliyorum 80e kadar normal ama eskiden 60larda geziyordu şu an neden böyle olabilir? Acaba driver ile mi alakalı
Not : Undervoltlu kullanıyorum o yüzden az sıcaklıklar.

Her yere uyguladım. CPU sıcaklığım 60-65 arası ama ekran kartı nedense tuhaf davranıyor. 70i geçmeye başladı normalde 60'larda geziyordu. Biliyorum 80e kadar normal ama eskiden 60'larda geziyordu şu an neden böyle olabilir? Acaba driver ile mi alakalı.
Not: Undervoltlu kullanıyorum o yüzden az sıcaklıklar.

Hocam macunu yarın yokmuş gibi sürmüşsünüz önceki attığınız görselden yola çıkarak söylüyorum büyük ihtimalle pump out sorunu yaşıyorsunuz macunun yan taraflara taşması sistem için hiç verimli olmaz.

Hocam macunu yarın yokmuş gibi sürmüşsünüz önceki attığınız görselden yola çıkarak söylüyorum büyük ihtimalle pump out sorunu yaşıyorsunuz macunun yan taraflara taşması sistem için hiç verimli olmaz.
Sürdüğüm halini atmadım hocam ( teknik servisin sürdüğü hali o 3-4 ay önce ) :D şu anlık sıkıntı yok dokundurdum öyle fazla sürmedim. Hatta işlemciye bir tık daha fazla sürdüm ekran kartına göre daha az ısınıyor bence driver ile alakalı bir sıkıntı çünkü driveri güncelledikten sonra sapıtmaya başlamıştı.

Sürdüğüm halini atmadım hocam ( teknik servisin sürdüğü hali o 3-4 ay önce ) :D şu anlık sıkıntı yok dokundurdum öyle fazla sürmedim. Hatta işlemciye bir tık daha fazla sürdüm ekran kartına göre daha az ısınıyor bence driver ile alakalı bir sıkıntı çünkü driveri güncelledikten sonra sapıtmaya başlamıştı.

Hangi macunu kullandınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı