Termal Macun Ömrü

O kadar kolay erimemesi lazım. Biraz uzun ömürlü macunlardan almanı öneririm. Örneğin Arctic Silver MX-4 yada Noctua NT-H1 olabilir.

Daha önce Cooler Master HTK-002 kullanıyordum ancak memnun değildim. Geçen gün Noctua NT-H1 ile değiştirdim, kışın boşta 50 nin altına düşmeyen işlemci bu sıcaklarda en fazla 40 derece oluyor.(Boşta)

Paylaştığınız sıcaklık değerleri boştaki değerler mi? Eğer öyleyse PC'aşırı sıcak çalıltığından macunu kısa sürede kurutuyor.
Normal şartlarda macun değişimi en az 6-7 ayda bir olur, ki ben senede bir değiştirdiğim halde yinede macunun kuruduğunu hiç görmedim.

Sizin laptop'ta sıkındı da olabikir.

Sürekli alıp değiştirmektense bi kere iyisini alıp uzun süre kullanmak gerek. :)
Haklısınız. Bazı insanlar hep ucuz alır pahalı alanlara küçümser gözle bakar bir macuna o kadar para verilir mi gözüyle bakarlar. Sonuç ne mi olur ucuz alan daha çok para vermiş olur. Çünkü ucuz alan her ay macun değiştirir.

Biraz konu dışı olacak ama kusura bakmayın. Notebook soğutucundan memnun musun?
Eğer sizde 15.6'' kullanıyorsanız fazlasıyla yeterli olacaktır. Ben çok memnunum.

Paylaştığınız sıcaklık değerleri boştaki değerler mi? Eğer öyleyse PC'aşırı sıcak çalıltığından macunu kısa sürede kurutuyor.
Normal şartlarda macun değişimi en az 6-7 ayda bir olur, ki ben senede bir değiştirdiğim halde yinede macunun kuruduğunu hiç görmedim.

Sizin laptop'ta sıkındı da olabikir.
Boşta değil sistem rigor z adlı oyun 6-7 saattir açık.

Bilgisayar oyun oynarken entegre olan ekran kartını kullanıyor. Her gün 9-10 saat oyun oynuyorum.

er36po Çok pahalıymış. 4 Gram macun nasıl 50 Tl oluyor? Her halde ömürlük macun bu. :)
Bu tam anlamıyla 5 adet 15 TL'lik macuna eşdeğerdir diye düşünüyorum. (y)

İsmini hatırlayamadığım, Thermaltek'in 25 TL'lik bi macunu vardı, o da çok kaliteliydi, onu da alabilirsiniz.

Bu arada, CPU'nun 0 (sıfır) derece olmasının imkanı yok. Sıvı azot olsa neyse de.
Başka bir programla ya da BIOS menüsünden de bakabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı