Termal Macun Önerisi

Makaleler
7
Yer
Gotham City / U.S
Daha fazla  
Meslek
Süper Kahramanlık( Gotham Şehrinin Bekçisi)
Yaklaşık 1 aydır Cpu aşırı ısınıyordu. Temizliğinin yapılması gerektiğini farkettim. Kuzey köprüsü de öyle ikisi için ideal bir termal macun önerisi alabilirmiyim. Aklımda bu ürün var ama kararsız kaldım.
Xigmatek Powerful Thermal Macun - Vatan Bilgisayar

İşlemcinin ve kuzey köprüsünün boştaki sıcaklıkları.

345.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler hocam öneri için. Birkaç şey daha sorucaktım. @BilgisayarKurdu hocam şimdi benim kasada 2 fan vardı. Kasa Xigmatek Asgard 382 600 W var. Kasayı aldığım gün yanına 2 tane de Xigmatek fan aldım. 15 TL olması lazımdı. Şimdi fanın teki kasanın yan kapağından diğeride üstte. Fanların üzerinde DC fan yazıyor bunun anlamı ne hocam?

Yan kapaktaki fanın pini bozuk. Hareket ettirince fan kapanıyor. Onun pinleri kesip kabloyu direk bağlarsam birşey olur mu?

Üstteki fanda yanlış takılmış galiba. Vidalarının ağızları bozuk bunlarıda sökemem herhalde değiştirmek için ve yeni öğrendim kasada kablo yönetimi varmış. Kablolar dağınık. Bunları da toplamayı düşünüyorum. Tam bilmiyorum ama yaparım herhalde.

Bir de fan önerisi alıcaktım hocam. 25 TL'ye kadar fan,bir de macun önerisi yaparsanız sevinirim.

Fan Izgara.jpg

Fan.jpg

PSU Jablo.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun olarak, arkadaşın da önerdiği gibi TG2 gayet iyi bir fiyat-performans ürünüdür. Eş, dost, akrabanın sistemleri ile ilgilendiğimde en ucuzunu alsam da, iş bana gelince TG2'den şaşmam.

Fan olarak ise kasanızın desteklediği maxsimum boyutlardaki fanı almanızı öneririm.
25 TL bütçeyi 35 yapıp şu fanı alabilirsiniz. 4pin olduğu için anakarta bağlayıp kontrol edebilirsiniz.
CFM yani hava akım değeri gerçekten çok iyi, 20dB ses seviyesinde olması da cabası.
AKASA Viper R

Ben xigmatek xi-3 hdt kullanıyorum gerçekten çok başarılı. Bana yaptığım bir alış-verişte hediye olarak geldi. Biraz pahallı ama başarılı.
Stok soğutucu için 40TL macuna harcamak pek mantıklı değil açıkçası.
Bir 40 daha ekler yeni soğutucu alınır :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı