Termal macun önerisi

Bütçe
40 - 100TL

Hicctooth

Decapat
Selamlar. İlk öncelikle bu konuyu hangi kategoriden açmam gerektiğini bulamadım yanlış ise özür dilerim. Yakın zamanda bilgisayara 8 GB RAM ekleyeceğim Dual Channel olacağı için işlemcimin performansı artacak. İçim rahat etsin diye bilgisayarı aldığımdan beri yenilemediğim termal macunumu yenilemek istiyorum. Fakat bilgisayarın önceki termal macununu nasıl temizleyeceğimi bilmiyorum. Evde alkol olmadığı için başka bir yöntem var ise lütfen yazınız. Ayrıca 40-100TL arası bütçem var önerdiğiniz bir termal macun var ise belirtirseniz çok memnun olurum.

Peçete ile de yapabilirsiniz. Hafif nemli bir peçete ile temizleyin. Daha sonra kuru peçete ile kurulayın. Arctic MX4 macun alabilirsiniz.

Hocam eski macunu normal pecete ile temizleyebilirsiniz çıkmassa kolonya ile kolonya yoksa ıslak mendil ya da hafif islatilmis selpak ile temizleyebilirsiniz macun olarak Trendyol gibi internet sitelerinden almanizi oneririm pahali olmasina gerek yok ortalama butce ile almanizi oneririm bilgisayarcilardan ucuza macun almayin ben aldim pişman oldum.

Peçete ile de yapabilirsiniz. Hafif nemli bir peçete ile temizleyin. Daha sonra kuru peçete ile kurulayın. Arctic MX4 macun alabilirsiniz.
Cooler master, corsair gibi markaların da macunlarını önerir misiniz ?
Yeni termal macunu biraz sıktıktan sonra işlemciye yayayım mı yoksa direkt fanı geri mi takayım ?

Olabilir hocam. Arctic MX4 iyidir. Nohut kadar ortaya sıkıp, güzelce yayın.

Geri
Yukarı