Termal macun önerisi

Hypn0s

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımı bugün açar açmaz mavi ekran yedi ve kapandı. Bu yüzden kasayı açtım ve işlemcinin iletken kısmına dokundum ve elim hemen yandı. Sonra araştırdım ki termal macun ömrü 6 ay ile 1 yil arasıymış. Oysa ben 3 yıldır değiştirmiyorum. Kasadaki tüm termal macunları yenilemek istiyorum. Ne almam gerektigini, Neyi nasıl neyle kaç gramla kaç seferik oldugunu bilmiyorum.
Ne kadar alacağımi bilmedigim icin bütçem belli degil ama en uygunu olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin iletken kısmı dediğiniz eğer soğutma bloğu ise bunun sıcak olması değil sıcak olmaması problem olduğunu gösterir çünkü soğutma bloğu ısıyı termal macun yardımı ile çekemiyor demektir, bu durumda da termal macun değiştirmek gereklidir. Kasa içinde periyodik olarak değiştirmenizin sağlıklı olacağı tek macun işlemci termal macunudur. Ekran kartlarında termal macun değişimine gittiğinizde termal pedleri de değiştirmeniz gerekir bunun için de doğru kalınlıkta ve özellikte pedler kullanmalısınız. Ekran kartı termal macunu değişimi tecrübesiz ellerde facia ile sonuçlanabilir.

Geri
Yukarı