Termal macun önerisi

Arctic MX-4 alınabilecek iyi bir termal macun.
Arctic MX-6
Noctua H1 veya H2 de iyi ama TR'de satan yer bulamadım.

Ayrıca Arctic MX-4, MX-6 termal macunlarının sahteleri mevcut 2019 olanları sahte, satın alacağınız yerler Amazon, Hepsiburada ve Teknobiyotik ise orijinaldir. Diğer satıcıları bilmiyorum, bilenler varsa yorum yapabilir. Eski macunu peçete ile temizleyebilirsiniz, sürmek için Arctic MX-4 iki farklı versiyonu var birinin içinden sürmek için spatula çıkıyor ama diğerinde yok. Aslında spatulaya gerek yok kullanmadığınız banka-kredi kartı gibi kartlar yardımıyla da uygulayabilirsiniz.

O halde bu termal macunu alıyım: Arctıc Mx-4

Arctic mx-6 ile arasında 1-3c ısı farkı varmış, ve mx-4 sürmesi daha kolaymış sanırım. 1-3c ısı farkı çok önemli değil bence.

İşlemci soğutucusu. 1500 TL bütçe varsa kesinlikle değiştirin. Termal macun almaktan daha etkili olacaktır.
Bunu önerebilirim.
Daha uygun arıyorsanız bunu alabilirsiniz.
Bunu kullanıyorum ve oyunlarda 50-55 derece oluyor.

Soğutucuların stok fanlar gibi tek kablosu mu mevcut? Stok fanın takıldığı yere takılıyor demi kablosu?

Benim kasa mid-tower bir kasa, böyle yan duran bir soğutucu takmak hava akışını etkilemez mi? Kasanın ortasında çok yer kaplar gibi.

O halde bu termal macunu alayım: Arctıc Mx-4

Arctic MX-6 ile arasında 1-3C ısı farkı varmış, ve MX-4 sürmesi daha kolaymış sanırım. 1-3C ısı farkı çok önemli değil bence.

Soğutucuların stok fanlar gibi tek kablosu mu mevcut? Stok fanın takıldığı yere takılıyor değil mi kablosu?

Benim kasa mid-Tower bir kasa, böyle yan duran bir soğutucu takmak hava akışını etkilemez mi? Kasanın ortasında çok yer kaplar gibi.

MX4 yerine Thermal Grizzly Kryonaut tavsiye ederim ısı iletkenlik değeri 12,5 hem de fiyatları kafa kafaya sadece tek fark birisi 1 gram diğeri 8 gram

@Acemi Kaşif
Sorun olmaz. Kasaniz 16 cm soğutucuya kadar destekliyor.
Bu önerdiğin iki ürün arasında çok performans farkı var mı?

Sen bu tek fanlıyı mı kullanıyordun:

Bu iki soğutucunun benim için uyumlu olduğunu gördüm, stock fandan daha sessiz olurlar mı peki?

Önerdiklerinden birini almayı düşünüyorum, çift fanlı ile tek fanlı arasında çok fark var mı?

Son düzenleme:
@Acemi Kaşif
Denemediğim için aralarında nasıl fark olur bilmiyorum. Soğutucu gayet sessiz. i5 12400F ve stok fan kullanıyordum. İşlemci 80 derece oluyor ve fan sesi rahatsız ediyordu ama artık 50-55 derece ve fan sesi yok.
İleride üst düzey işlemci almayı düşünmüyorsan tek fanlı fazlasıyla yeterli gelecektir.
İçinden 4 gr termal macun ve spatula çıkıyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı