Termal macun olmadan bilgisayar açılır mı?

onurlu sorular

Hectopat
Arkadaşlar, işlemci fanını takıyorum, bilgisayar açılış sesi gelmiyor. 3 kısa bip sesi. Fan dönüyor, kasa calisiyor ama termal macunum yok. Sürünce acılır mı, yoksa termal macunsuz da acilir mi bilgisayar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Emin değilim ama sanırsam bu durumda işlemcin her geçen saniye intihar ediyor demektir. Yani işlemcin artık belli bir süre/saat/gün sonra kullanılamaz hale gelir.
Başlığı cevapladım sadece.

Arkadaşlar, işlemci fanını takıyorum, bilgisayar açılış sesi gelmiyor. 3 kısa bip sesi. Fan dönüyor, kasa calisiyor ama termal macunum yok. Sürünce acılır mı, yoksa termal macunsuz da acilir mi bilgisayar?
Hocam hiç olmasa bile en başta açılması gerekirdi sorun başka bir sebepten kaynaklanıyor olabilir.

Uzun süre açmayın soğusun. Açılır ancak masaüstünü göremeyebilirsiniz.

Termal macun olmadığı için ısı iletimi iyi değil bu yüzden açılışta anlık soğutmayı yapamıyor o yüzden kendini geri kapatıyor tahminim bu yönde.

Eğer termal macun sürmezsen sıcaklık değerleri artar, çok artınca PC kendini kapatır, hatta çok ozrlarsan işlemci yanadabilir, ben yaşadım bunu, lakin yanmadı PC birkaç kez kapandı.

Yeni konular

Geri
Yukarı