Termal macun parmak ile sürülür mü?

(Alıntıdır)
'Derinin gümüşle sürekli teması sonucu alerjik deri iltihabı oluşur. Yüksek miktarda gümüş buharına maruz kalmak baş dönmesi, nefes alma zorluğu, baş ağrısı ya da sinirliliğe sebep olabilir. Özellikle çok yüksek miktarlar uyuşukluk, sendeleme, şaşkınlık, bilinç kaybı, koma ve ölüme sebep olabilir'
Yüksek miktar olarak belirtmiş ve gümüş buharı olarak açıklama yapılmış biz çok yüksek dozda ki macuna el sürüyorsak haklısın ve uzun süre yazıyor buharla işimiz de yok ve bizim yaptığımız saniyelik en fazla bir dakika o da, yüksek bir gümüş ile elimiz temas etmiyor demem o. Tabii ki önlem almakta fayda var ama, bizim yaptığımız şey farklı, tüpün içerisinde ki yüksek doz da gümüş varsa eyvallah ama o kadar çok olduğunu hiç sanmam. Şaka geliyor olabilir, o zaman bizi kandırıyor bu satıcılar. Benim onlarca kez zehirlenmem ya da elimin alerjik deri iltihabı olup tahriş olması gerekir. Eldiven ile yapmanın zararı elbette daha az ama, kullanılan miktar hem az hem de saniyelik bir şey. Yarım saat veya 1 saat eliniz de kalsın bir şey olmaz da demiyorum diyemem de zaten. Yazdım yukarı da işimi bitirir bitirmez ellerimi soğutucuyu bile takmadan yıkarım ve yıkayın. Aslında basit anlatıyorum uyarıları biliyorum ve yazmak zorundalar. Ama yüksek doz, millet zaten sahte üretiyor sürdüğün kaç tane macunun içerisin de yüksek doz da gümüş barındırıyor? Ben söyleyeyim azdır yüksek doz da değildir. Benim kimseye zarar vermek gibi bir çabam yok ben yapmadığım, uygulamadığım bir şeyi kolay, kolay buraya gelip ukalalık yapmam emin olun yazmam. Her insan yanılabilir uyguladığım için söylüyorum. Parmaklarımın maaşallahı var sorun yok çok şükür. Çünkü gümüş az ve solumamamak için de illaki el ile sürmememize gerek yok. Tedbirinizi yine de alabilirsiniz itirazım yok buna. Teşekkür ederim hatırlattığınız için ama bilmeyen biri değilim.
Allah akil fikir versin kardesim. Ben soyleyecegimi soyledim.

Allah akil fikir versin kardesim. Ben soyleyecegimi soyledim.

Teşekkür ederim kardeşim, uygularken maske takmayı da ihmal etmeyin, solumayın. Sanki fabrika da yoğun termal macun, gümüş materyallerine maruz kalıyormuşuz gibi anlatıyorsun, 2, 3 sene de bir yapılacak bir şey yapılan işlem. Saatlerce el de avuçta kalsın demiyoruz. Bence de arkadaşım uzamasına gerek yok.

Sanki fabrika da yoğun termal macun, gümüş materyallerine maruz kalıyormuşuz gibi anlatıyorsun

Sen fabrikada macun havuzlari var insanlar icinde yuzuyor falan mi saniyorsun? O kadar vizkoz bir seyin buharindan korkmazsin cunku hava sicakliginda buharlasmazlar. Elinle dokunursan zehirlenirsin bu kadar basit. Azi cogu da neye gore az, kime gore az onu da anlayabilmis degilim açıkçası. Sanki dokundugun seyin ne kadar zehirli oldugu hakkinda en ufak bir fikrin var da az, cok diyebiliyorsun.

PC kurup satan mağazaların hepsini gidip gör o halde hepsi spatula ya da koruyucu mu kullanıyorlar, maske mi takıyorlar, gözlemle. Hala elinle dokunursan zehirlenirsin diyorsun. Belli ki hayatın boyunca dokunmamışsın. Sadece ben dokunmuyorum arkadaşım, neden bu durumu çıkmaza sokuyorsun inan anlamış değilim? Solumuyoruz yahu dibine sokulup içine çekmiyoruz kokusunu tortusu kalmış ya da macunlu elimizi ağzımıza da götürmüyoruz. Yaptığım bir şeyi söylüyorum ve anlatıyorum neden bu kadar yapmadığınız, üzerin de çalışmadığınız bir şeyi zorluyorsunuz enteresan? Yok abicim yok 7 senedir ben bu işin içerisindeyim en iyi, en kötü macunu da kullandım hala da kullanıyorum bir şey yok uzun zaman dediğiniz zaman zarfı nedir? Parmaklarım da en ufak bir sorun veya ona benzer anlatıldığı gibi bir kötü durum yok. Ben yaptığım tecrübelerim ile yola çıktım sen nerelere getirdin. Eldiven yoksa küçük işe yaramaz poşetler var eğer ki güvenemiyorlar ise, sorun çıkar endişesi var ise ellerine poşet takıp yapabilirler. Ben demiyorum ki illaki elleriniz parmaklarınız ile yapın. Af edersin ama gerçekten çok abarttın arkadaşım. Ben yaptığımı tecrübemi anlattım. Yok kardeşim anlatma diyorsan o farklı konu. Yıllardır kendimi bildim bileli ben böylle yaparım. Yapan yapar yapmayan kuşku duyan yapmaz ne diyeyim daha. Yukarı da anlattım nasıl zarar verdiğini. Adamlar macunu doğru ya da yanlış elleri ile sürüyorlar sistemi bitirene kadar da ellerin de kalıyor kuruyor o macun. Ben yine de dedim ki, sürmeden önce elinizi yıkayın ve sürdükten sonra da ellerinizi hemen yıkayın. Bura da sorun yok saniyelik bir şey. Ama sorun yaptın bakalım hayırlısı :) saatlerce elimiz de kalmıyor sabunla güzelce yıkayınca ovalayınca geçiyor. Macun da siyanür yok merak etmeyin. Anlık sıkıntılardan da bahsettim o da yok. Var da yok mu diyorum onu anlamadım. Yanlışlıkla macuna dokunursak temas edersek yandık bittik o halde bu mudur olay? HY-510 diğer macun ise Thermal Grizzly piyasanın en iyisi ve en kalitelisi diğeri ucuz olan termal macunlar. Bu ve benzeri kullanırım farklı marka da var bu kadar yeterli sanırım.

Dosya Ekleri

• 20220530_203522_HDR.jpg
    20220530_203522_HDR.jpg
    189,4 KB · Görüntüleme: 9
PC kurup satan mağazaların hepsini gidip gör o halde hepsi spatula ya da koruyucu mu kullanıyorlar, maske mi takıyorlar, gözlemle. Hala elinle dokunursan zehirlenirsin diyorsun. Belli ki hayatın boyunca dokunmamışsın. Sadece ben dokunmuyorum arkadaşım, neden bu durumu çıkmaza sokuyorsun inan anlamış değilim? Solumuyoruz yahu dibine sokulup içine çekmiyoruz kokusunu tortusu kalmış ya da macunlu elimizi ağzımıza da götürmüyoruz. Yaptığım bir şeyi söylüyorum ve anlatıyorum neden bu kadar yapmadığınız, üzerin de çalışmadığınız bir şeyi zorluyorsunuz enteresan? Yok abicim yok 7 senedir ben bu işin içerisindeyim en iyi, en kötü macunu da kullandım hala da kullanıyorum bir şey yok uzun zaman dediğiniz zaman zarfı nedir? Parmaklarım da en ufak bir sorun veya ona benzer anlatıldığı gibi bir kötü durum yok. Ben yaptığım tecrübelerim ile yola çıktım sen nerelere getirdin. Eldiven yoksa küçük işe yaramaz poşetler var eğer ki güvenemiyorlar ise, sorun çıkar endişesi var ise ellerine poşet takıp yapabilirler. Ben demiyorum ki illaki elleriniz parmaklarınız ile yapın. Af edersin ama gerçekten çok abarttın arkadaşım. Ben yaptığımı tecrübemi anlattım. Yok kardeşim anlatma diyorsan o farklı konu. Yıllardır kendimi bildim bileli ben böylle yaparım. Yapan yapar yapmayan kuşku duyan yapmaz ne diyeyim daha. Yukarı da anlattım nasıl zarar verdiğini. Adamlar macunu doğru ya da yanlış elleri ile sürüyorlar sistemi bitirene kadar da ellerin de kalıyor kuruyor o macun. Ben yine de dedim ki, sürmeden önce elinizi yıkayın ve sürdükten sonra da ellerinizi hemen yıkayın. Bura da sorun yok saniyelik bir şey. Ama sorun yaptın bakalım hayırlısı :) saatlerce elimiz de kalmıyor sabunla güzelce yıkayınca ovalayınca geçiyor. Macun da siyanür yok merak etmeyin. Anlık sıkıntılardan da bahsettim o da yok. Var da yok mu diyorum onu anlamadım. Yanlışlıkla macuna dokunursak temas edersek yandık bittik o halde bu mudur olay? HY-510 diğer macun ise Thermal Grizzly piyasanın en iyisi ve en kalitelisi diğeri ucuz olan termal macunlar. Bu ve benzeri kullanırım farklı marka da var bu kadar yeterli sanırım.
Soluyamazsin zaten buharlasmiyor cunku, dokundugun zaman zehirliyor. Neyse sen zehirlenmeye devam birilerine onerirsen yine gecerim karsina insanlara yardimci olmaya calisiyoruz burda. Zehirlenmek isteyeni de tutacak degiliz.

Geri
Yukarı