Termal Macun Sonrası FPS Düşüşü

Mahmut_Y

Centipat
Arkadaşlar dün ekran kartımın termal macununu yeniledim yeniledikten sonra oyunlar aşırı FPS kaybı yaşadı. Nedeni termal macunu fazla sıkmam mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar dün ekran kartımın termal macununu yeniledim yeniledikten sonra oyunlar aşırı FPS kaybı yaşadı. Nedeni termal macunu fazla sıkmam mıdır?
Eğer oyunda belirli süre geçtikten sonra fps düşüşü yaşıyorsan bu sıcaklık ile alakalı olabileceğinden termal macunu fazla sıkman sebep olabilir. Girer girmez düşük fps alıyorsan montaj hatası yapmış olabilirsin. Kartın fanlarını doğru bağladınız mı?

Sıcaklık değerlerini atabilir misiniz rica etsem ? Ayrıca FPS düşüşü başlangıçta mı düşük yoksa zamanla mı ? Eğer zamanla düşüyor ise macunun fazla sürülmesinden dolayı olabilir. Başlangıçta fazla ise fan bağlantılarını gözden geçirmeniz yararınıza olabilir.

Sıcaklık değerlerini atabilir misiniz rica etsem ? Ayrıca FPS düşüşü başlangıçta mı düşük yoksa zamanla mı ? Eğer zamanla düşüyor ise macunun fazla sürülmesinden dolayı olabilir. Başlangıçta fazla ise fan bağlantılarını gözden geçirmeniz yararınıza olabilir.
En yakın zamanda değerleri göndereceğim zaten bende fazla sürülmüş termal macundan kaynaklı olabileceğini düşündüm ilginizi için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı