Termal macun sonrası sıcaklık arttı

Bütün tüpü boşaltmak zorunda değilsiniz işlemcinin üzerine. Soğutucu blok üzerine geldiğinde ve yayıldığında taşmayacağını ve ince bir tabaka gibi kalacağını hayal edin kafanızda, ona göre sıkın. Geri kalan termal macun da dursun bir kenarda, kurur mu bilemiyorum, o yüzden atabilirsiniz de. Ya da dişinizi fırçalayın bir kere, ziyan olmamış olur. 🦷
Aldığım bu:

Söktüm fanı macunu silip tekrar sürüp taktım. Sıcaklık daha da arttı. En iyisi bir servise yaptırmak bu işi.
Etrafınızda bilgisayarcı var mı? Sırf iyilik olması için bile götürüp doğru yapılıp yapılmadığını teyit ettirme şansınız var bence.

Masaüstü bilgisayarımda kullandığım Intel Core i5 4670K işlemcime bugün termal macun sürdüm. 5 yıldır ilk defa sürdüm. Daha sonra bilgisayarı açıp etkilerini görmek istediğimde bilgisayar boşta iken 65-70 arası fakat oyun oynadığımda 90+'lara çıkıyor. Stok fan kullanıyorum. Fanı düzgün oturttuğuma eminim ama neden böyle bir ısı artışı oldu anlamadım. Artık fan yetersiz kalıyor olabilir mi?

Öncelikle geçmiş olsun. Şu videoyu izleyerek montajını düzgün bir şekilde yaparsan kesinlikle sorun kalmayacaktır. Kolay gelsin

Açıkçası fandan şüpheleniyorum. Yarın, Vatan'a götürüp gösterebilirim.
Fandan neden şüpheleniyorsunuz ki ? Hali hazırda çalışan fanı kerpeten gibi şeylerde tutup çekmediyseniz normal ayarında çalışması lazım. Ya tam oturtamadınız ya oturtmaya çalışırken çok kaydırıdınız macun temas etmiyor veya küçük çocukların çikolata yemesi gibi fazla sürüp ağzına yüzüne bulaştırdınız :D Ama kolay kolay normalin üzerinde sürülmeyle olacak iş değil. Muhtemelen soğutucunun bacaklarında dengesizlik yapıyorsunuz.

Az önce Recep Baltaş'ın videosunu izledim. Fanı otururken çıt sesi çıkıyor. Ben de öyle bir ses çıkmadı ama fanı da iyi oturttuğumu düşünüyorum. Herhangi oynama vs. yok çünkü.

Az önce Recep Baltaş'ın videosunu izledim. Fanı otururken çıt sesi çıkıyor. Ben de öyle bir ses çıkmadı ama fanı da iyi oturttuğumu düşünüyorum. Herhangi oynama vs. yok çünkü.

Bakın muhakkak montajda bir hata yapıyorsunuz. O çıt sesini duymuyorsanız muhtemelen fanın ayaklarının bir tanesi havada kalıyor ve soğutucu blok işlemciye tam baskı yapamıyor bu yüzdende sıcaklığınız artıyor sorun tam olarak bu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı