Termal Macun sürdükten sonra görüntü gelmemesi

Skyress

Kilopat
Yer
Duchy of Toussaint
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarıma termal macun sürdüm. Sonra bilgisayarı açtım ama görüntü gelmedi. Tekrar işlemci soğutucuyu çıkarıp taşmış mı diye baktım ve çıkarırken anakartın üstüne taştı onları sildim. Sonra tekrar çalıştırdım. Açınca 1 kere uzun bip ve 3 kere kısa bip uyarısı verdi ve 2-3 dakika içinde kapandı. Hiçbir şekilde görüntü gelmiyor, sadece siyah ekran var. Bütün fanlar da çalışıyor. Sorun nedir arkadaşlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin garantisi var. Ama yollarsan sıfır parası alırlar gibi bir şey olur bence. O yüzden yollamak istemiyorum.
İşlemcinin (bozuksa) bozuk olduğundan emin olunca yolla.
İsteseler de tamir etmeyin, geri yollayın dersin. İşlemci tamiri çok zor, kullanıcı kaynaklı değilse muhtemelen iade/değişim verirler.
Bakalım, ben de bozulan 5600X'imi bugün yolladım.

İşlemcinin (bozuksa) bozuk olduğundan emin olunca yolla.
İsteseler de tamir etmeyin, geri yollayın dersin. İşlemci tamiri çok zor, kullanıcı kaynaklı değilse muhtemelen iade/değişim verirler.
Bakalım, ben de bozulan 5600X'imi bugün yolladım.
İşte bozuksa muhtemelen kullanıcı kaynaklı diyecekler, çünkü ben yaptım. :D 500 lira falan isterlerse de yenisini alsan daha iyi. :D

Bu olay benim de başıma gelmişti. İşlemcinin pinlerine termal macun kaçırmıştım. Başta açıldı RAM'ın birisi çalışmıyordu. Sonra işlemciyi söktüm üstündeki bulaşan macunu temizledim. İki ramide görmüştü. Kalitesiz bir macun kullandıysan o macunun iletim güçü düşükse çok büyük sıkıntı. Evde kolanya varsa sprey bir şişenin içine dök. Pinlerde fıslat. Ardından fön makinesiyle macunu tamamen temizle. Anakartta ki işlemci yuvasının içinde de var büyük ihtimalle.

Bu olay benim de başıma gelmişti. İşlemcinin pinlerine termal macun kaçırmıştım. Başta açıldı RAM'ın birisi çalışmıyordu. Sonra işlemciyi söktüm üstündeki bulaşan macunu temizledim. İki ramide görmüştü. Kalitesiz bir macun kullandıysan o macunun iletim güçü düşükse çok büyük sıkıntı. Evde kolanya varsa sprey bir şişenin içine dök. Pinlerde fıslat. Ardından fön makinesiyle macunu tamamen temizle. Anakartta ki işlemci yuvasının içinde de var büyük ihtimalle.
Emin değilim ama kolonya dökmek mantıklı gelmiyor...
Garantide buna kolonya dökülmüş vs bahane ederlerse sıkıntı.

Evet, anakarttaki işlemci yuvasında olduğunu ben de düşünüyorum ama o yuvayı çıkaramıyorum. Kullandığım macun en kalitelilerden biri CoolerMaster MasterGel Maker Nano Partiküllü Macun. Anakarttaki devrelere de gelmiş soğutucuyu çıkartırken, onları da sildim diş fırçasıyla ve işlemcinin pinlerindekileri de sildim diş fırçasıyla. Ama bi fark olmadı. En son şu kolonya muhabbetini de deneyeceğim.

Evet, anakarttaki işlemci yuvasında olduğunu ben de düşünüyorum ama o yuvayı çıkaramıyorum. Kullandığım macun en kalitelilerden biri Cooler Master MasterGel maker nano partiküllü macun. Anakarttaki devrelere de gelmiş soğutucuyu çıkartırken, onları da sildim diş fırçasıyla ve işlemcinin pinlerindekileri de sildim diş fırçasıyla. Ama bir fark olmadı. En son şu kolonya muhabbetini de deneyeceğim.

Büyük ihtimalle anakartta ki macundan kaynaklı bir durum.

İşte bozuksa muhtemelen kullanıcı kaynaklı diyecekler, çünkü ben yaptım. :D 500 lira falan isterlerse de yenisini alsan daha iyi. :D

İşlemci pinlerini kırmadıysan sorun yok ekstra su teması falan yapmadıysan adamlara diyeceksin şey şu işlemcim bozuldu onlar gerekli kontrollerini yapacaklar zaten derlerseki kullanıcı hatası o zaman fiaytı düşünürsün sen benim dediğim gibi birden bozuldu de müşteri hizmetleri pek bilmez o yüzden teknik servis bakıp incelesin :D

Geri
Yukarı