Termal Macun Sürme İşleminden Sonra Sisteme Görüntü Gelmiyor

IsmailcanK

Centipat
Herkese iyi akşamlar. Bugün sipariş ettiğim termal macun geldi, işlemci ve ekran kartındaki kurumuş termal macunu temizleyip yenisini sürdüm abartmadim ölçüsünü biliyorum tüm bileşenleri tekrardan taktım fakat şimdi ekran gelmiyor PC çalışıyor nasıl çözebiliriz?

Ekran kartını çıkarıp görüntü kablosunu anakarta takıp test eder misiniz eğer işlemcinizin dahili grafiği var ise?

Macun pinlere değmiş olabilir mi ?
Sıvı metal kullanmadığına göre değse bile iletken olmayacağından pek sıkıntı oluşturmaz zannımca. Lakin ekran kartının soğutucusuna sürdükten sonra soğutucuyu fazla sıktırıp ekran kartına zarar vermiş olabilir. Ben bir sefer öyle yapmıştım çünkü :)

Şimdi söyle işlemci ryzen 5 2600 ekran kartı rx580 armor anakart msi b350 pro-vdh pinlere bir şey gelmemiş tekrardan açıp baktım hdmi kablosunu anakarttan monitöre bağladım yine bir sonuç alamadım
Sıvı metal kullanmadığına göre değse bile iletken olmayacağından pek sıkıntı oluşturmaz zannımca. Lakin ekran kartının soğutucusuna sürdükten sonra soğutucuyu fazla sıktırıp ekran kartına zarar vermiş olabilir. Ben bir sefer öyle yapmıştım çünkü :)

Açıp gevşetsem sorun düzelir mi?

Herkese iyi akşamlar. Bugün sipariş ettiğim termal macun geldi, işlemci ve ekran kartındaki kurumuş termal macunu temizleyip yenisini sürdüm abartmadim ölçüsünü biliyorum tüm bileşenleri tekrardan taktım fakat şimdi ekran gelmiyor PC çalışıyor nasıl çözebiliriz?
Bir şeyi yanlış yapmışsın belli. Tahminin var mı? Aşama aşama anlat, zorlandığın bir nokta varsa söyle. Çipin üstüne çok yüklendiysen geçmiş olsun.

Bilgisayar güç kaynağından çekili iken mi bu işlemi yaptınız? Statik elektrik ile yüklenmiş olabilir. RAMleri çıkartıp bilgisayar prize bağlı değilken güç tuşuna bir kaç saniyeliğine basılı tutun sonrasında önce RAMleri takın sonra da güç kaynağını prize bağlayın.

Bende buna çok benzeyen bir sorun yaşamıştım işlemciyi hareket ettiriyordum düzeliyordu işlemciyle alakalıydı benim ki belki işine yarar.

Bilgisayar güç kaynağından çekili iken mi bu işlemi yaptınız? Statik elektrik ile yüklenmiş olabilir. RAMleri çıkartıp bilgisayar prize bağlı değilken güç tuşuna bir kaç saniyeliğine basılı tutun sonrasında önce RAMleri takın sonra da güç kaynağını prize bağlayın.
Pc güç kaynağına bağlı değildi yinede söylediğinizi yaptım ama olmadi
Bir şeyi yanlış yapmışsın belli. Tahminin var mı? Aşama aşama anlat, zorlandığın bir nokta varsa söyle. Çipin üstüne çok yüklendiysen geçmiş olsun.
Şimdi başta ekran kartını söktüm termal macun yenilemesi yaptım sonra yerine taktım aynı işlemi işlemciye de yaptım eskisi gibi yerine taktım ssd ve ramlarin silgiyle silinen yerlerinide temizlemek amaçlı sildim sonuç bu çalışmıyor

Geri
Yukarı