Termal macun sürmeme rağmen bir işe yaramıyor

tlh123

Hectopat
Bu konuda çok yazı var hepsini okudum fakat sonuç aynı. Bilgisayarım eski Casper A15, evet çoğu oyunu oynayamıyorum fakat basit oyunları bile açsam 100 dereceye çıkıyor. Değerlere HWMonitor'den bakıyorum yanlış olduğunu düşünmüyorum çünkü bayağı sıcak bazen kapanıyor hatta. Önceden termal macun sürüp temizleyince fark oluyordu şu an olmuyor etkisi. İnce tabaka halinde sürdüm, kalın sürdüm bakır kapağını iyice sıktım bol bıraktım bir fark yok. Termal macunum çok dandik uzun zaman oldu alalı 30 gramlık olanlardan artık eskidi diye mi oldu neden bilmiyorum, iyi bir marka termal macun almak istiyorum ama sizce fark ettirir mi yakında yeni bilgisayar alacağım boşuna almak istemiyorum yeni macun. 8 GB RAM, GT 520M i5-2450 Minecraft'ta en düşük ayarda bile kasmaya başladı 1 2 ay önce arkadaşlarımla daha yüksek grafikte rahat rahat oynuyordum ısınıyor kasıyor ve ses rahatsız edecek düzeyde. YouTube'dan video izleyerek yaptım bu zamana kadar çok yaptım ama bu şekilde hiç olmuyordu. Casper'larda genelde sorun var tamam ama 85 falan olması gerekmiyor mu en fazla.

Son düzenleyen: Moderatör:
30-50 tl arasında bir macun alın. Geçici olarak Güç Planı ayarlarından maksimum işlemci durumunu %95-97'ye çekin. Turbo Boost kapatacağı için üst frekanslara çıkmayacaktır, 10 derece düşer en az. FPS'e fazla bir etkisi olacağını sanmıyorum. Kendim öyle kullanıyorum Laptop'u Turbo Boost açık iken 95 derece kapattığım zaman oyunlarda 75 derece falan.

30-50 tl arasında bir macun alın. Geçici olarak Güç Planı ayarlarından maksimum işlemci durumunu %95-97'ye çekin. Turbo Boost kapatacağı için üst frekanslara çıkmayacaktır, 10 derece düşer en az. FPS'e fazla bir etkisi olacağını sanmıyorum. Kendim öyle kullanıyorum Laptop'u Turbo Boost açık iken 95 derece kapattığım zaman oyunlarda 75 derece falan.

Evet dostum dediğin gibi 10 derece fark etti fakat 90'da fazla ikinize de teşekkürler termal macun siparişi vereyim.

Turbo frekansa çıkmica için performans düşer mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı