Termal macun sürülmeli mi?

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Arkadaşlar sistemi birkaç aya yani 3-4 aya satmayı, üzerine bir miktar para koyup güzel bir sistem toplamayı düşünüyoruz. İşlemcide termal macun yok. Satacağım kişiye veya benim için 3-4 ay işlemciyi kaybetmeden bilgisayarı kullanmak istiyorum sağlıklı bir şekilde. 2 haftadır işlemci termal macunsuz ama üstünde fan falan var. Yani soğutma işlemi %50 çalışıyor diyelim. Almalı mıyım macun? Al derseniz ne önerirsiniz?

Arkadaşlar sistemi birkaç aya yani 3-4 aya satmayı, üzerine bir miktar para koyup güzel bir sistem toplamayı düşünüyoruz. İşlemcide termal macun yok. Satacağım kişiye veya benim için 3-4 ay işlemciyi kaybetmeden bilgisayarı kullanmak istiyorum sağlıklı bir şekilde. 2 haftadır işlemci termal macunsuz ama üstünde fan falan var. Yani soğutma işlemi %50 çalışıyor diyelim. Almalı mıyım macun? Al derseniz ne önerirsiniz?
Kesinlikle alıp sürmelisin. İşlemcinin ömrünü kısaltır ve sıcaklıkların çok fazla olur. İşlemcini yorarsın. Kaliteli bir macun almalısın bir de yoksa diş macunu sürmenden farkı kalmaz.

Kesinlikle evet. İşlemci ve soğutma bloğu mikroskopla bakıldığında tam düz olmadığı için termal macun olmadan tam yapışmaz birbirine. Yakarsınız işlemciyi sürmezseniz. Ayrıca 3-4 ayda bir yenilemek gerekiyor yoksa kurur ve performansı düşebilir. Çözüm olarak bulduysanız çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim :)
Önerim: https://www.akakce.com/termal-macun/en-ucuz-arctic-mx-4-4-gr-fiyati,513629125.html
Isı iletimi değeri bayağı yüksek bir macun.

İntel'in stok soğutucu ile gelen kendi macunu ile 3250 işlemci 8 yıl gece gündüz çalıştı.
PC günde en az 4 saat oyun oynadı. Ne işlemciye nede ekran kartına dokunmadan 8 sene sonra sistem değiştim. Hiç sıkıntı olmadı.

İlk macunu ile dayanabilir ama macunsuz derken onu ben yenilemedim şeklinde anlayarak yazdım. Hiç macunsuz bir işlemci anca çıkarıp eski macunu silerek ve öyle takarak yapılır ve bu bir hatadır.

Son düzenleme:
Macunsuz derseniz zaten kimse almaz. Macunlu derseniz de helal olmaz. Zaten fiyat düşürürler belki satmaktan vazgeçersiniz. Satmak kolayda değil zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı