Termal macun ve bakım

Hilmi_Kadir

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba ASUS TUF Gaming dash F15 RTX 3050 Ti laptopum var 2022 Temmuz ayından beri aktif olarak kullanıyorum bakım süresi geldimi termal macun fan temizliği vs geldimi ne kadar da bir yaptırmam gerekiyor yaptırmazsam performans düşüşü yaşar mıyım bunları merak ettim malum fiyatlar uçtu zarar vermek istemeyiz.

Öncelikle merhaba ASUS TUF Gaming dash F15 RTX 3050 Ti laptopum var 2022 Temmuz ayından beri aktif olarak kullanıyorum bakım süresi geldimi termal macun fan temizliği vs geldimi ne kadar da bir yaptırmam gerekiyor yaptırmazsam performans düşüşü yaşar mıyım bunları merak ettim malum fiyatlar uçtu zarar vermek istemeyiz.

Termal macun değiştirmesen ısınır isinma FPS performans kaybi yaptirman isirmaya performans kaybina iyi gelir.

Eyvallah hocam fanlara baktım açıp gayet temizlerdi belki daha bekleyebilir değil mi?
Fanlar temizse sorun yok hocam. Normal şartlarda macunlar 6-7 ayda işlevini kaybetmez. Fanları ve hava çıkışlarını kontrol ettiysen ve temizse kullanmaya devam. Ara ara ısı testi yapıp kontrol edebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı