Gaming notebook bakımı ve termal macun değişimi fiyat nedir?

Hocam diyelim az bir şey akmış ve çalıştırdık o zaman ne olur? Alacağımda ellerim hep titrediği için emin olmadımda.

1 milyon takipçinin üzerinde olan bir YouTube kanalı sıvı metal elektriğide ilettiği için eğer akma olurda kritik bir yere gelirse bilgisayarın yanacağını söylüyor. Hatta çok uzman birisi bile yapmış olsa bu maddenin zamanla akma riski olduğundan sıvı metali uyguladığı yerin çevresini ısıya dayanıklı kapton bant ile kaplıyor yorum yapan arkadaş: "En ufak hatada çöp olmaz" yazıyorda en ufak hatanın kime göre neye göre ufak olduğu bilgisini detaylandırmıyor. Bu işlem acemi birisinin internetten görüp kafasına göre uygulayacağı bir iş değil. Siz uzman birisine danışırsanız sizin için daha iyi olur bilgisayarınızın yanlış bir işlemden dolayı zarar görmesini kimse istemez.

Son düzenleme:
Nereye aktığına bağlı. İşlemci üzerinde, çipsiz bir bölgeye aktıysa sorun çıkmaz ilk etapta. Fakat anakarta, veya çipin üzerinde bulunan iletkenlere gelir ise geçmiş olsun.

Servisten isterim o zaman ben yaparsam sıkıntılı olur :)

1 milyon takipçinin üzerinde olan bir YouTube kanalı sıvı meral elektriğide ilettiği için eğer akma olurda kritik bir yere gelirse bilgisayarın yanacağını söylüyor. Hatta çok uzman birisi bile yapmış olsa bu maddenin zamanla akma riski olduğundan sıvı metali uyguladığı yerin çevresini ısıya dayanıklı kapton bant ile kaplıyor yorum yapan arkadaş bir şey olmaz diye yazıyorda bu işlem acemi birisinin internetten görüp kafasına göre uygulayacağı bir iş değil. Siz uzman birisine danışırsanız sizin için daha iyi olur bilgisayarınızın yanlış bir işlemden dolayı zarar görmesini kimse istemez.

Teknik servise bırakacağım yakında :)

Servisten isterim o zaman ben yaparsam sıkıntılı olur :)

Teknik servise bırakacağım yakında :)
Bana 900TL fiyat çıkardı bir servis muhtemelen başka servis araştıracağım veya kendim uygulayacağım. Sadece temizlik ve macun değişimi için 900TL abartı bir fiyat geldi bana. Sizin teknik servise kararı almanız yerinde olmuş.

Servis daha sıkntı. Becerememeleri muhtemel. Çip çevresinin yalıtımını yapmazlar en basidinden.

Monster servisi hocam abimin laptop yeni olduğu için sıvı metal kullanıyor servis. Benimki biraz daha eski olduğu için termal macun kullanıyorlar. Yani bu şekilde biliyorum yanlış olabilirim.

Servis daha sıkntı. becerememeleri muhtemel. Çip çevresinin yalıtımını yapmazlar en basidinden.
Söylediğiniz o kadar mantıklı ki mahalle arasında merdiven altı bilgisayarcılar var elbette bunların hepsi kötüdür demiyorum, ancak cin fikirli birisi elinde kalmış olan 100TL'lik macunu sürerim 900TL'sini alırım nasıl olsa bana kullandığım macunun faturasını da sormuyor elimde kalmış olan bir macunu sıkarım diyorsa o iş işte sıkıntı. Servis beyan etmiş olduğu kaliteli macunu sıfır aldığına dair kanıt sunamıyorsa uzak durulmalıdır. Açıkçası söz konusu para olunca kimseye güvenim kalmadı benim.(İstisna olarak: referansları çok düzgün, üç kuruşa tenezzül etmeyecek kadar erdemli, onurlu olanlar hariç) herkes kendi tedbirini alsın bu bağlamda.

Monster servisi hocam abimin laptop yeni olduğu için sıvı metal kullanıyor servis. Benimki biraz daha eski olduğu için termal macun kullanıyorlar. Yani bu şekilde biliyorum yanlış olabilirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
3. dakikada söylüyor zaten abimin kullandığı laptopun işlemcisi gibi yani.

Kıvamlaşma nedir açıklayabilir misiniz?
Şöyle anlatmam gerekirse soğukta beklemiş bal gibi olur hatta kimi zaman arabaların üstünde martıların sebep olduğu kuru kalıntılara benzeyebilir. Ancak bu durumlar genelde termal macun kaliteliyse uzun vadede(5-8 senede) gerçekleşir ya da daha uzun seneler boyu gerçekleşmeyebilir. Orijinal termal macunu hâla iyi durumda olan N5010'lar var mesela. Ne yazık ki bu durumlar ucuz macunlar için geçerli değildir. Benim şahsi fikrim kıvamını koruduğu sürece değiştirmemektir ancak bundan emin olmanın tek yolu soğutucuyu sökmek olduğundan söktüğünüz taktirde macunu yeniden sürmenizi öneririm.

Şöyle anlatmam gerekirse soğukta beklemiş bal gibi olur hatta kimi zaman arabaların üstünde martıların sebep olduğu kuru kalıntılara benzeyebilir. Ancak bu durumlar genelde termal macun kaliteliyse uzun vadede(5-8 senede) gerçekleşir ya da daha uzun seneler boyu gerçekleşmeyebilir. Orijinal termal macunu hâla iyi durumda olan N5010'lar var mesela. Ne yazık ki bu durumlar ucuz macunlar için geçerli değildir. Benim şahsi fikrim kıvamını koruduğu sürece değiştirmemektir ancak bundan emin olmanın tek yolu soğutucuyu sökmek olduğundan söktüğünüz taktirde macunu yeniden sürmenizi öneririm.
Konuya katkınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı