Termal macun yenileme sonrası görüntü gelmiyor

GTD

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, termal macunu yeniledim ve fanları temizledim daha sonra laptopun her şeyini geri taktım ve çalıştırmaya bastım ancak RGB ışıklar geldi, fan çalıştı ama görüntü gelmiyor sebep neden olabilir? Daha öncesinde de bu işlemi yapmıştım ancak sorun olmamıştı.

İşlemcim: i5 9300H.
Ekran kartı: GTX1650.
Not: Bu videoyu izleyerek yaptım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• 83CABC24-AD26-49FA-BAA8-4D3DD4B1B197.jpeg
    83CABC24-AD26-49FA-BAA8-4D3DD4B1B197.jpeg
    387,3 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'leri çıkartıp tekrar takmak ve uçlarını silgiyle silmenin yanı sıra. Bataryan entegre bataryalardan büyük ihtimalle statiklenme olmuştur bunun için bilgisayarı boşta şarja takılı değilken çalıştır devamında ise anakartın üzerinde silgi gezdir bildiğimiz kalem silgisi. Ondan sonra şarja taktığın zaman blgisayarın fazlalık statiği atabilmesi için 10-15 saniye boyunca açma tuşuna basılı tut ve bilgisayarı aç. Geçmiş olsun biz dükkan da böyle yapınca oluyor bugüne kadar birkaç tanesi olmadı onlarında ekran kartı veya ekranın kablosu ile kendi bozulduğu içindi. Kısaca bu işlemleri yapman yeterli olacaktır olunca yazarsın yapamazsan da tekrar yaz ona göre çare buluruz.

Hayır onu demiyorum. RAM'leri söküp geri takar mısın bir de böyle dene.
yanlış anladım pardon deneyeceğim

birde ben termal macun sürmek için laptopun içini sökerken batarya’nın anakartaki bağlantısını koparmayı unutmuşum bununla bir alakası da olabilir mi ?

RAM'leri çıkartıp tekrar takmak ve uçlarını silgiyle silmenin yanı sıra. Bataryan entegre bataryalardan büyük ihtimalle statiklenme olmuştur bunun için bilgisayarı boşta şarja takılı değilken çalıştır devamında ise anakartın üzerinde silgi gezdir bildiğimiz kalem silgisi. Ondan sonra şarja taktığın zaman blgisayarın fazlalık statiği atabilmesi için 10-15 saniye boyunca açma tuşuna basılı tut ve bilgisayarı aç. Geçmiş olsun biz dükkan da böyle yapınca oluyor bugüne kadar birkaç tanesi olmadı onlarında ekran kartı veya ekranın kablosu ile kendi bozulduğu içindi. Kısaca bu işlemleri yapman yeterli olacaktır olunca yazarsın yapamazsan da tekrar yaz ona göre çare buluruz.
birde ben termal macun sürmek için laptopun içini sökerken batarya’nın anakartaki bağlantısını koparmayı unutmuşum bununla bir alakası da olabilir mi ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı