Termal macun yenileme ve RAM yükseltme önerisi

reynainstalock

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımı alalı 2 sene oluyor termal macununu yenilemek ve RAM kapasitesini 16'ya yükseltmek istiyorum. Sorun şu ki bu işlerden pek anlamam ne yapmalıyım? Bilgisayarcılar halleder mi yoksa kendim mi yapmalıyım?

8 GB RAM'a sahip bir cihazda RAM yükseltmesiyse performans alamayabilirsiniz zira diğer parçalar da yüksek ihtimalle 8 GB RAM'a eş değer seviyededirler.

İşlemci termal macunu değiştirmek zor bir işlem değil, YouTube'da detaylı bir şekilde anlatan pek çok video var.

Daha sağlıklı bilgi alabilmek için anakart modeliniz ve işlemci soğutucunuzun modelini paylaşmalısınız.

8 GB RAM'a sahip bir cihazda RAM yükseltmesiyse performans alamayabilirsiniz zira diğer parçalar da yüksek ihtimalle 8 GB RAM'a eş değer seviyededirler.

İşlemci termal macunu değiştirmek zor bir işlem değil, YouTube'da detaylı bir şekilde anlatan pek çok video var.

Daha sağlıklı bilgi alabilmek için anakart modeliniz ve işlemci soğutucunuzun modelini paylaşmalısınız.

Oyunlarda hiç değilse bir 15-20 FPS artış olur diye düşünmüştüm yanlış mı düşünmüşüm?

Soğutucumun modelini nereden öğrenebilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı