Termal macun yenilemek kaç derece düşürür?

Kagan61

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R7 5800H RTX3060 8×2 DDR4 RAM 2K 165hz panel
Meslek
Öğrenci
Yakın zamanda Ankara Kızılay saraç bilişimde termal macun yenileyeceğim. Adamlarla telefonda konuştuğumda Zalman termal macun süreceklermiş. Sizce linkteki macun kaç derece düşürür? Şu an cihazım boşta 70 oyunda 100 derece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazın ne masaüstü mü laptop mu? Kaç yıllık, temizliğini yaptırdın mı?

Laptop 1.5 yıllık Legion S7. Hiç dokunmadım içine.

Boşta 70 derece yüksek bir sıcaklık. Laptop vs kullanıyorsanız ortalama 45 50 derecelere düşürür bu sıcak havalarda.

Oturduğum yerde 40 derece olduğu için yanıyor soğutucu da artık etki etmiyor içi Full toz oldu.

Laptop 1.5 yıllık Legion s7. hiç dokunmadım içine.

Oturduğum yerde 40 derece olduğu için yanıyor soğutucu da artık etki etmiyor içi Full toz oldu.

Zaten termal sürmeden önce iç temizliği yapılır. Fan kanatları hava ızgarası temizlenir ondan sonra termal sürülür.

Laptop 1.5 yıllık Legion S7. Hiç dokunmadım içine.

Hocam 1.5 temizlemediyseniz cihazı komple temizledikten sonra termal macunu sürün ve boşta 70 derece çok fazla macun 4gr bu arada 2-3 kullanım falan gider düzün sıkarsanız 3-4'te olabilir.

Oyunlardaki drop sorunumu çözer mi peki o kadar etki ediyor mu termal macun.
Çözebilir çünkü boşta 70 alıyorsanız oyuna girince işlemci kendini fazla zorlar.

Oyunlardaki drop sorunumu çözer mi peki o kadar etki ediyor mu termal macun.

İşlemci 100 derece olduğunu belirtmişsiniz. Bu da işlemcinin güç kısmasına neden olur ve droplar bundan kaynaklanabilir. Ama kesin olarak bir şey söyleyemem.

Hocam 1.5 temizlemediyseniz cihazı komple temizledikten sonra termal macunu sürün ve boşta 70 derece çok fazla macun 4gr bu arada 2-3 kullanım falan gider.

Çözebilir çünkü boşta 70 alıyorsanız oyuna girince işlemci kendini fazla zorlar.

Turbo Boost kapatmak mecburiyetinde kalıyorum işlemci isteyen oyunlarda mavi ekran yerim diye korkuyorum.

Peki GoW da ben 98 derece 70 FPS alıyorum Ultra 2K DLSS kalite de FPS artar mı ve kaç derece düşer.

Geri
Yukarı