Termal macun ısıyı kaç derece düşürür?

Mbchess11

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Benim laptop oyun oynarken 5 dakika içerisinde CPU 90 ekran kartı 95-98 derecelere çıkıyor sonra direkt kapatıyorum. Bu sıcaklıklar NFS Most Wanted 2005'te de FIFA 22 de de böyle termal macun sürmeyi düşünüyorum. Hem ekran kartına hem de işlemciye bu kaç derece fark ettirir? Sizce ve işe yarar mı?

• Intel i7 4810mq.
  • AMD HD 8790M.
  • 12 GB RAM.
  • 256 GB SATA SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Net bir şey söylenmesi imkansız. Uzun süre boyunca termal macun yenilenmeyen sistemlerde gözle görülür bir performans artışı olur. Ayrıca laptop soğutucu alabilirsin.
5 yıldır sürülmedi hocam
boştayken hem cpu hem de gpu 50 derece civarında oyun açtığında 90-98 arasında dolaşıyor

5 yıldır sürülmedi hocam
boştayken hem cpu hem de gpu 50 derece civarında oyun açtığında 90-98 arasında dolaşıyor
Uzun süreden kastım 1.5-2 yıldı, ne yaptınız hocam? Bu konuyu açmasanız yakında tost makinası niyetine kullanırdınız laptopu.

Benim işlemcim de masaüstü olmasına rağmen stres testinde 5 dakikada 95 dereceye kadar çıkmıştı. 7-8 aydır termal macun değiştirmemiştim ve uzun süredir de temizlememiştim. Temizliğini yapıp termal macunu da yenileyince yine aynı sürede yine aynı testte 73-74 dereceyi geçmedi. Yani çok fark ediyor hele de uzun süredir bakımı yapılmamışsa.

Merhaba arkadaşlar,

Benim laptop oyun oynarken 5 dakika içerisinde CPU 90 ekran kartı 95-98 derecelere çıkıyor sonra direkt kapatıyorum. Bu sıcaklıklar NFS Most Wanted 2005'te de FIFA 22 de de böyle termal macun sürmeyi düşünüyorum. Hem ekran kartına hem de işlemciye bu kaç derece fark ettirir? Sizce ve işe yarar mı?

• Intel i7 4810mq.
  • AMD HD 8790M.
  • 12 GB RAM.
  • 256 GB SATA SSD.
Hocam sıcaklığınız düşer ama şu sayıya iner diyemez kimse. İşe yarar ama.

Geri
Yukarı