Termal Macun Yerine Termal Ped veya Bakır Plaka Kullanmak

Hangisi daha iyidir ?

• Termal Ped

• Bakır Plaka

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Sonuç olarak 15x15mm boyutunda 0.8mm inceliğinde sipariş verdim. Youtube videolarında bakınca bazı insanlar bakırın altına ve üstüne de termal macun sürüyor. Sizce sürmeli miyim en iyi sonuç ne olur ?

Sürebilirsiniz,ama çok büyük bir fark olmayacaktır.

Hepinize merhaba. Dell N5110 bilgisayarım çok ısınıyor. Önceden konu açmıştım. O zaman termal macun aldım fakat bilgisayarın heatsinki termal ped kullanıyormuş. Şimdi termal ped veya bakır plaka kullansam nasıl olur ? Bakır plaka direk bakır olduğu için arada boşluk olmaz bu daha iyi soğutma sağlar mı ? Veya bakır plakanın üstüne termal macunla beraber mi yapayım ?

Orijinal Heatsink: Eki Görüntüle 276716

Termal Ped
Bakır Plaka

Bunların incelikleri 1mm yeter mi ? Yoksa işlemci ve ekran kartına bakır plaka yandaki bölümlere pad mi yapayım ?
Merhaba hocam aynı seçimle karşı karşıyayım. Cihaz da aynı sonuç ne oldu sizin için ? yardımcı olabilirseniz minettar olurum.

Ben genelde bu tür işlemlerde soğutucunun bakır tabanına 2000 zımpara vuruyorum cam gibi düz oluyor. Kaliteli termal macunu çok az kalın olmuyacak şekilde yayıyorum hiçbir sıkıntı yaşamıyorum.

Sonuç olarak 15x15mm boyutunda 0.8mm inceliğinde sipariş verdim. Youtube videolarında bakınca bazı insanlar bakırın altına ve üstüne de termal macun sürüyor. Sizce sürmeli miyim en iyi sonuç ne olur ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam sonuç ne oldu?

Konu hortlamış. Laptop bozuldu parçalarını sattım kullanmıyorum. 2 yıl önce bakırların çok işe yaramadığını hatırlıyorum. Bir şekilde macun ve ped uygulayıp kullandım sıcaklıklar düşük değildi öyle idare ettim. Yani ped bakır gibi şeylerle uğraşmanıza değmez. Size tavsiyem laptobu elden çıkarın başka 2.el cihazlara yönelin sıcaklık sorunlu bir model.

Yeni konular

Geri
Yukarı