Termal Macunsuz Sistem Topladım

b0mbastik

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarımın içini temizledim. Ekran kartı işlemcisini ve işlemciyi macunlamadan topladım. Şu anda bilgisayarı zorladığımda biraz fare takılıp donuyor. Bilgisayarı yeniden açtığımda BIOS'ta
Current CPU Temperature 58 C civarını gösteriyordu. Resimdeki seçeneklerin hepsini açıklarsanız çok sevininrim. Bir de ısınan parça hangisi söylerseniz sevinirim.

m9pnaq.jpg

Termal macunsuz işlemci mi monte edilir kardeşim aklından zorun mu var? Termal macunu sür yoksa o sistemle hiçbir şey yapamazsın.

Bilmen gereken de iki seçenek var:

CPU SMART Fan Control > CPU Akıllı fan kontrolü.
CPU Smart Fan Mode > CPU Akıllı Fan modu.

Bunları yüksek ayarlaman lazım ama macun yoksa işin yaş.

Macunu kesinlikle sürmelisin. Çünkü aradaki hava boşluğunu kapatıyor ve daha etkili bir soğutma sağlıyor. Macunu sürersen gözle görülür bir sıcaklık düşüşü olduğunu göreceksin. CPU FAN Speed dediği fanın dönüş hızı,gayet normal ama sıcaklık ve donması normal değil gibi sen genede macunu sür ;)

Termal macunsuz sistem toplamak, ayağına bağlanan esnek ipi tam sıkmadan bungee jumping yapmaktır. (Biraz extreem örnek oldu ama.)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı