Termal Macunu Değiştikten Sonra Isının Artması

Daha önce ne kadar yaptığına bağlı bu işi. Ben 8-9 senedir dizüstü bilgisayar kasa ne var ne yok söktüm taktım. Parçalarına ayırdım. Ekran kartının çipi CPU gibi değil açıkta duruyor. Dikkatli olman lazım. Vram'ler üzerindeki pedleri güzelce sök. Tertemiz et. Soğutucu bloğu güzel sök temizle. Fanları sök, temizle, yağla. Sakın zorlama ama. Onlar logo gibi gelir zaten. Takılan bir şey varsa sökmediğin bir parça vardır. Yani elimden gelir diyorsan korkma. Eninde sonunda temizlenecek o kart. Elalemede güvenilmiyorki teknik servise götürüyorsun adam ketçap sıkar gibi termal macun sıkıyor. Yarım yamalak yapıyor. Yani yap ama sorumluluk sana ait. Şakası yok hatalı bir adımda kart gider.
Daha önce CPU macunlama dışında birşey yapmadım bide kasa temizliyoruz işte söküp filan yaparım yapmasınada bozma ihtimalinden korkmuyorum sadece termal padden korkuyorum işlemi yaptıktan sonra daha yüksek sıcaklıklar alırım filan diye. Geçen nazik davranmama rağmen kasa fanlarını yağladım güzelce temizledim söktüm geri taktım fanların 2-3 tanesinden balans sesi geliyor tırıl tırıl ses azaltacaz derken dahada çoğaldı :D O fanlar gitti heralde artık yapacak bişey yok galiba. Dandikdiler zaten kasa Dark N10.

Macunu Kadıköy'den aldım markasız. Ama işlemci için işe yaradı

Rx 570, bu kadar ısınmıyordu ama
Ekran kartlarına kaliteli macunlar bile çok az etki ediyor. Anladığım kadarıyla dandik bir marka kullanmışsınız. Fazla beklentiniz olmasın. Yalnız 48 saat sonra tekrar test edin. Kıvamını bulmadan doğru sonuçları alamazsınız.

Ekran kartlarına kaliteli macunlar bile çok az etki ediyor. Anladığım kadarıyla dandik bir marka kullanmışsınız. Fazla beklentiniz olmasın. Yalnız 48 saat sonra tekrar test edin. Kıvamını bulmadan doğru sonuçları alamazsınız.
Tamirciye götürdüm Xigmatek macun sürdü ve termal padleri değiştirdi, 1 gün sonra etkisini görürsün dedi tamircinin dediklerinin ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı