Termal macunun değişme vakti geldiği nasıl anlaşılır?

Queshen

Centipat
Yer
Marseille, France
Arkadaşlar merhaba, 2 yıldır kullandığım ASUS TUF serisi bir laptop var. Aldığımdan beri termal macun yenilemedim. Aktif olarak kullanıyorum. İşim gereği çoğu zaman günde en az 5 saat açık kalıyor. Creative Cloud programlarını aktif olarak kullanıyorum. Sorun şu ki 2-3 gündür kullanırken birden ekran gidiyor. Ama sistem kapanmıyor. Bu durum termal macundan kaynaklanıyor olabilir mi? Bilgisayarın fanlarının bulunduğu kısma dokunduğumda ısındığını fark ediyorum. Eğer ki yenilemek gerekliyse öneride bulunabilir misiniz?

Arkadaşlar merhaba, 2 yıldır kullandığım ASUS TUF serisi bir laptop var. Aldığımdan beri termal macun yenilemedim. Aktif olarak kullanıyorum. İşim gereği çoğu zaman günde en az 5 saat açık kalıyor. Creative Cloud programlarını aktif olarak kullanıyorum. Sorun şu ki 2-3 gündür kullanırken birden ekran gidiyor. Ama sistem kapanmıyor. Bu durum termal macundan kaynaklanıyor olabilir mi? Bilgisayarın fanlarının bulunduğu kısma dokunduğumda ısındığını fark ediyorum. Eğer ki yenilemek gerekliyse öneride bulunabilir misiniz?
İyi termal macunlar taş çatlasın zaten 1 yıl kadar ömrü var. Yenilemeniz lazım. Bütçe nedir?

İyi termal macunlar taş çatlasın zaten 1 yıl kadar ömrü var. Yenilemeniz lazım. Bütçe nedir?

200TL üst sınır diyelim.

Güzel güzel kendi Armor crateden ısılara bakar mısınız?

Sadece tarayıcı (Brave) açıkken CPU 80, GPU 61,65 derece arasında.

Isı değerlerine bakarak anlayabilirsiniz, 2 yıl laptop için iddialı bir süre.

Sadece tarayıcı (Brave) açıkken CPU 80, GPU 61,65 derece arasında.

Stok kullanılan macunlar ortalama kalite çoktan yenilenmesi lazımdı. Günde en az 5 saat açık kalan bir bilgisayar için bence 1 yıl gayet güzel bir süre :).
Günde 15 saat açık benim bilgisayar, 1 yaşında o zaman ölmesi lazımdı. Şu macun fetişistleri beni benden alıyor. Siz açın 6 ayda bir değiştirin ama fantazinizi millete satmaya çalışmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı