Termal macunun her yere dağılması normal mi?

cuve

Hectopat
Havalar ısındı, termal macunu yenileyim dedim böyle manzarayla karşılaştım daha önce böyle pembe bir macun görmemiştim. Bu macunun bu kadar dağılması normal mi yoksa peçeteyle fazla yerleri alınmalı mı?

Dosya Ekleri

• FD4A0528-6DFB-4800-A5DF-D4A9E1A13558.jpeg
    FD4A0528-6DFB-4800-A5DF-D4A9E1A13558.jpeg
    231 KB · Görüntüleme: 67
Havalar ısındı, termal macunu yenileyim dedim böyle manzarayla karşılaştım daha önce böyle pembe bir macun görmemiştim. Bu macunun bu kadar dağılması normal mi yoksa peçeteyle fazla yerleri alınmalı mı?

Pembe olan yerlere thermal pad gelmesi gerekiyor. Cihazı başka yerdemi söktürüp temizlettiniz daha önce. Bana macun gibi geldi oralar. Pad o kadar dağılmaması lazım.

Hocam önceden temizlenirken termal ped koyulması gereken yere macun sürülmüş. O macunları temizleyin (pembe olan yerler) yerine termal ped alıp koyun.

Hocam önceden temizlenirken termal ped koyulması gereken yere macun sürülmüş. O macunları temizleyin (pembe olan yerler) yerine termal ped alıp koyun.

Aynı uygulamayı ben de yapmıştım elimde termal ped yoktu termal macun sıkıp kapattım sıcaklıklarda hiçbir sorun yok fakat ileride sorun olur mu ofis laptopu.

Macunun iletkenliği fazlaysa devreye temas ederse sıkıntı çıkarabilir.

MX-4 kullandım hatırladığım kadarıyla Samsung ekran kartı belleğinin üstüne sıktım termal pad vardı açtığımda elimde hiç yoktu tek seferlik şansım vardı o yüzden MX-4 kullandım ve bakır boruları yerleştirince üstüne oturdu yanları boştu.

Geri
Yukarı