Termal macunun kuruyup kurumadığını sıcaklık farkından anlayabilir miyim?

Melihhh19

Decapat
Daha fazla  
Selamlar. Başlıkta yazdığı gibi termal macunun kuruyup kurumadığını ya da kaliteli olup olmadığını sadece sıcaklık testinden anlayabilir miyiz?
Bugün işlemciye test yaptığımda 97 dereceye kadar çıktı. Testi kapattığım saniye işlemci direkt olarak 35 dereceye düştü bunun normal olmadığını biliyorum fakat bu durum termal macunun kuruduğunu mu yoksa kalitesiz olduğunu mu gösterir.

Selamlar. Başlıkta yazdığı gibi termal macunun kuruyup kurumadığını ya da kaliteli olup olmadığını sadece sıcaklık testinden anlayabilir miyiz?
Bugün işlemciye test yaptığımda 97 dereceye kadar çıktı. Testi kapattığım saniye işlemci direkt olarak 35 dereceye düştü bunun normal olmadığını biliyorum fakat bu durum termal macunun kuruduğunu mu yoksa kalitesiz olduğunu mu gösterir.

O termal macunu ne zamandan beri kullanıyorsunuz?

1. İşlemcin ne?
2. Sogutucun ne?
3. Ne zamandır aynı termal macun var?
4. OC var mı?

1. işlemcin ne?
2. sogutucun ne?
3. ne zamandır aynı thermal macun var?
4. OC var mı?

Daha müneccim olamadım ne yazık ki kalp güzümle senin PC goremiyorum.

Sana senni gibi cevap vereceğim o yuzden.

Kardo kesin kurumustur en kalitesiz macun vardır ustunde sogutunda yetmez. Masraf çok.

1- i7 6700K.
2- SilverStone AR01 (https://www.hepsiburada.com/silvers...yumlu-islemci-sogutucusu-sst-ar01-pm-bd304016)
3- termal macunu 1 hafta önce değiştirdim ama (Uzun süre kutusunda bekleyen termal macun bozulur mu?) konusunda bahsetmiştim uzun süredir kutusunda o yüzden galiba özelliğini kaybetti veya ben düzgün sıkamadım.
4- OC var 4.4 GHz tüm çekirdekler voltaj olarak 1.30 ya da 1.32

Son olarak macun olarak Arctic MX-4 2019 Edition var.

1- i7 6700K.
2- SilverStone AR01 (https://www.hepsiburada.com/silvers...yumlu-islemci-sogutucusu-sst-ar01-pm-bd304016)
3- termal macunu 1 hafta önce değiştirdim ama (Uzun süre kutusunda bekleyen termal macun bozulur mu?) konusunda bahsetmiştim uzun süredir kutusunda o yüzden galiba özelliğini kaybetti veya ben düzgün sıkamadım.
4- OC var 4.4 GHz tüm çekirdekler voltaj olarak 1.30 ya da 1.32

Son olarak macun olarak Arctic MX-4 2019 Edition var.
Soğutucu montajını yapabildiğinize emin misiniz? Bende yaklaşık 2 yıllık sahte MX-4 var. Aldığımda sahte olduğunu bilmiyordum sonradan öğrendim. 2-3 gün önce işlemcime o macunu sürdüm ve montajı yaptım sıcaklıklarım düştü. Yükte 45-48 derece falan oluyor max. Yani macun dandik olsa bile 97 derecelere çıkarmamalı diye düşünüyorum. Fazla veya az sıkıyor olabilirsiniz. Ya da montajda bir sorun var.

Soğutucu montajını yapabildiğinize emin misiniz? Bende yaklaşık 2 yıllık sahte MX-4 var. Aldığımda sahte olduğunu bilmiyordum sonradan öğrendim. 2-3 gün önce işlemcime o macunu sürdüm ve montajı yaptım sıcaklıklarım düştü. Yükte 45-48 derece falan oluyor Max. Yani macun dandik olsa bile 97 derecelere çıkarmamalı diye düşünüyorum. Fazla veya az sıkıyor olabilirsiniz. Ya da montajda bir sorun var.

Macunun sahte olması imkansız dediğim gibi 3 yıl önce aldım ve eski ekran kartımın termal macununu değiştirdiğimde 40 dereceye yakın bir sıcaklık değişimi oldu. Soğutucu montajından tam emin değilim ama köşelerdeki vidaları ciddi anlamda tam sıktığıma eminim. İşlemciyi anakartta sabitleyen 4 el vidası ne kadar iyi sıkılmıştır bilmiyorum sonuç olarak elimle sıktım ve o kadar oldu. Yaklaşık olarak 2 gram sıktım ve bir kart yardımı ile tüm işlemciye yaydım.

Geri
Yukarı