Termal macunun ne kadar etkisi olur?

Darboğaz sıkıntılarını

Dünyanın en iyi macununu da sürsen darboğaz sorununu çözmez. Kaliteli bir macun değişimi yapmak işlemci sıcaklığını düşürecektir. 96 derece haliyle yüksek. Isınan işlemci doğal olarak FPS kaybına yol açıyor. Yinede senin problem bilgisayar ile ilgili. Kaliteli bileşen ve soğutma sistemine sahip değil gibi duruyor.

Macunu sürdüm ve stres testlerinde 89 dereceyi gördü ve 3.2 GHZ'ye kadar hızını düşürüyordu artık sabit 4 GHZ'de kullanıyorum.

Kendim ASUS ROG STRİX G531 kullanıyorum ve ısıya cözüm bulamadım, servise verdim güya temizleme ve macun değiştirme işlemi yapılmış. Daha sonrasında ise test edilmiş , sorun yokmuş öyle dediler ancak hala 95 civar. :D

Aynı modeli kullanıyorum. Geçen Salı servise verdik. Çarşamba elimdeydi. Boşta 70-80 dereceyle çalışan laptop şu anda boştayken 47 derecede çalışıyor. Sizde neden öyle oldu anlamadım. Direkt termal macun değişimi ve fan temizliği deseydiniz yaparlardı. Garantisi devam ediyorsa ücret almadan gerçekleştiriyorlar.
1633105618451.png

Merhabalar Casper Excalibur G780 kullanıyorum termal macun değişeli yaklaşık 5 ay oldu ve bilgisayarlar hakkında azıcık bir bilginiz varsa Casper'ın alınmaması gerektiğini bilirsiniz. Neredeyse her oyunda işlemci muhteşem soğutma sistemi sayesinde çok büyük bir oranda kendisini kısıyor ve 96 derecelere ulaşıyor bu da kısacası verdiğin paraya kazık yemek demek.

Bu macunu sipariş ettim ve bilgisayara sürsem darboğaz sıkıntılarını çözecek kadar etkili olur mu?
Eski macun Casper'ın sürdüğü stok macunuydu.

Hocam 5 ay önce sürdüğünüz termal macun dandik değilse ve düzgün sürebildiyseniz yeni termal macun almanıza gerek yok. Olsa olsa 3-5 derece fark olur.

Hocam 5 ay önce sürdüğünüz termal macun dandik değilse ve düzgün sürebildiyseniz yeni termal macun almanıza gerek yok. Olsa olsa 3-5 derece fark olur.
3-5 dereceyi bırak 3200 MHZ'ye kadar darboğaz yiyen işlemci stres testlerinde 4000 MHZ sabit çalışıyor. Demekki Casper'ın macunlarına güvenmemek gerek.

Geri
Yukarı