Termal macunun ne kadar etkisi olur?

m3c

Hectopat
Merhabalar Casper Excalibur G780 kullanıyorum termal macun değişeli yaklaşık 5 ay oldu ve bilgisayarlar hakkında azıcık bir bilginiz varsa Casper'ın alınmaması gerektiğini bilirsiniz. Neredeyse her oyunda işlemci muhteşem soğutma sistemi sayesinde çok büyük bir oranda kendisini kısıyor ve 96 derecelere ulaşıyor bu da kısacası verdiğin paraya kazık yemek demek.

Bu macunu sipariş ettim ve bilgisayara sürsem darboğaz sıkıntılarını çözecek kadar etkili olur mu?
Eski macun Casper'ın sürdüğü stok macunuydu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun sadece ısıyı iletir hocam. Önceden vasat bir macun kullanmadıysan 5 - 6 dereceden fazla etkilemez diye düşünüyorum. Senin sorunun daha çok bilgisayarın soğutma sistemi problemli gibi geldi.

Eski macunundan iyi olacaktır büyük ihtimal. Ama çok büyük derece farkları yaratmayacaktır. 3 5 derece anca.

Merhabalar Casper Excalibur G780 kullanıyorum termal macun değişeli yaklaşık 5 ay oldu ve bilgisayarlar hakkında azıcık bir bilginiz varsa Casper'ın alınmaması gerektiğini bilirsiniz. Neredeyse her oyunda işlemci muhteşem soğutma sistemi sayesinde çok büyük bir oranda kendisini kısıyor ve 96 derecelere ulaşıyor bu da kısacası verdiğin paraya kazık yemek demek.

Bu macunu sipariş ettim ve bilgisayara sürsem darboğaz sıkıntılarını çözecek kadar etkili olur mu?
Hocam size bir iyi bir de kötü haberim var aldığınız macun çok güzel yüksek performans ürünü. Kötü haber ürün eline ulaştığında anlarsın :)

Kendim ASUS ROG STRİX G531 kullanıyorum ve ısıya cözüm bulamadım, servise verdim güya temizleme ve macun değiştirme işlemi yapılmış. Daha sonrasında ise test edilmiş , sorun yokmuş öyle dediler ancak hala 95 civar. :D

Sebebi sogutma degil, pumpout.

Hocam size bir iyi bir de kötü haberim var aldığınız macun çok güzel yüksek performans ürünü. Kötü haber ürün eline ulaştığında anlarsın :)
Bende o yüzden yazmıştım anlayan birisi çıktı :)
Kendisi sıvı bir macun riskli bir macun normal kullanıcılar için. Dikkatli olunması lazım kullanılırken akma gibi riski var.

Yeni konular

Geri
Yukarı