Termal pad değiştirmek gerekir mi?

odell

Hectopat
Makaleler
1
Dizüstü bilgisayarımı termal macunu değiştirmek için açtığımda aşağıdaki fotoğraftaki gibi şeyler gördüm, termal pad olduğunu tahmin ediyorum. Fotoğraf temsili ancak hemen hemen bendekiyle aynı. Bakır bloğu kaldırırken kimi anakartta kimi soğutucuda kimisi de ortadan ikiye bölündü. Termal macunu yenileyip kapattım şimdilik sorun yok ama değiştirmeli miyim sizce? Eğer değiştirmem gerekirse hangisinden alayım, farklı kalınlıklarda var, farklı renklerde var. Bir de nasıl kesebilirim bunları, sakız gibi uzuyordu bendekiler. Ayrıca bir tanesini daha ince koymuşlar, örneğin fotoğrafta fanın solundaki soğutma kısmında siyah plastiğe benzer şey var, benim soğutucumda onun yerine daha ince termal pad koymuşlar direk anakarta yapışıyor soğuttuğu bir şey de yok sanırım. Onu da diğerleriyle aynı kalınlıkta koysam sorun olur mu?

termalpad.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı