Termal ped olmadan Samsung NVMe 980 kullanılır mı?

Kutayyyy

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung SSD 980 1TB
Anakart
Tulpar T7 V25.1 anakart
Merhaba, Tulpar T7 v25.1 laptop için şu anda 500GB olan SSD'ye ek 2. slota bir Samsung SSD 980 1TB aldım, takacaktım ancak aklıma bir soru takıldı.

SSD: Samsung NVMe SSD 980 İncelemesi
Laptop:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İnceleme videosunun başında 44. saniyede görünen kısımda (ek görseldeki kısım), varsayılan SSD'nin altında anakart ile arasında bir termal ped var sanırım. Benim bilgisayarımda da bu şekilde. SSD 980 için bende ekstra bir termal ped yok, görselde görünen 2. boş slota ben SSD'yi takmak istiyorum ama termal ped olmaması bir sıkıntı yaratır mı? Yardımcı olabilir misiniz?

Ekran görüntüsü 2022-06-08 122344.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Üzerinde termal ped olan diğer SSD ile, termal ped olmayan yeni SSD'nin sıcaklıklarını kontrol edip aradaki farka bakarak karar verebilirsiniz.

SSD'yi takarken batarya bağlantısını kesmiş miydiniz acaba? Benim laptopumda batarya direkt ayrılmıyor da anakarttan kablosunu çıkartmam gerekir mi?

Evet bataryanın kablosunu çıkarmadan işlem gerçekleştirmeyin. Bir arkadaşım o şekilde değiştirerek yeni aldığı bilgisayarı sıkıntıya sokmuştu. Kablo olarak çıkartsanız yeterli. İşlemden önce statik elektriği atmak için iletken bir cisim tutmanızda da fayda var.

Geri
Yukarı