Termal ped yerine ne konulabilir?

Artzeld

Hectopat
Dell Inspron 4050 bilgisayarımı dün açtım. Fan yerini temizledim fakat AMD ekran kartı çipinin üzerindeki termal ped parçalanmış. Onun yerine termal macun sürsem işe yarar mı? Veya direkt boruyu üstüne koysam hiçbir şey koymadan? Biliyorsunuz karantinadayız şu an elimde sadece termal macun var termal pedi bulabileceğimi sanmıyorum.

Termal macun kalınlaşırsa tam tersi etki yapar (ısıyı tuar), bulabilirsen o kalıklıkta metal parça falan bul macunlayıp sok araya. Yoksa mecbur pad. VRAM'lerin aşırı ısınacağını düşünmüyorum ek olarak.

Termal macun kalınlaşırsa tam tersi etki yapar (ısıyı tuar), bulabilirsen o kalıklıkta metal parça falan bul macunlayıp sok araya. Yoksa mecbur pad. VRAM'lerin aşırı ısınacağını düşünmüyorum ek olarak.
Macun düzgün sürülürse niye kalın bir tabaka olsun? Ayrıca GPU yük altına girerse ve yüksek sıcaklıklara ulaşırsa kendini otomatik kapatır zaten.

Macun düzgün sürülürse niye kalın bir tabaka olsun? Ayrıca GPU yük altına girerse ve yüksek sıcaklıklara ulaşırsa kendini otomatik kapatır zaten.
Termal pad dediğin şey mm'den başlıyor, düzgün sürülürse ne demek :D. Her türlü aşırı kalın.

Termal macunla halledebilirsiniz.

Hocam en kısa zamanda ince bakır plaka edinip koymalısınız uzun vadede sıkıntı yaşamamak için.

Yeni konular

Geri
Yukarı