Termal Putty nereden alınır?

Mirac Acar

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sarıyer
Daha fazla  
Merhaba, HP Victus 16 model laptopa sahibim, aşağıdaki görsellerde görüldüğü gibi anakartın üzerinde GPU'nun etrafındaki bazı transistörlerde ve VRAM'ler de termal PuTTY uygulaması yapılmış.

Ben laptopu 2. el olarak almıştım ve bunu önceki kullanıcı tarafından bu parçalara bilinçsizce termal macun uygulandığını sanıp üzerini temizlemiştim. Sonradan merak edip araştırdığımda işin aslının farklı olduğunu gördüm. Fabrikasyon olarak yapılmış bir şeymiş…

Bunu fark ettikten sonra bakır bloğun üzerinde özellikle VRAM'e denk gelen kısımlarını temizlemedim. Yalnızca parçaların üzerindekileri temizlemiştim ama yine de sıkıntı çıkarabileceğini düşünerek ince bir şekilde termal macun uygulaması yaptım.

Şimdi;

• Bu ürünü (thermal PuTTY)nereden alabilirim ve hangi marka/modeli almalıyım?
  • Şu an son hali ile kullanmamda bir sakınca var mıdır?

Dosya Ekleri

• IMG_5832.jpeg
    IMG_5832.jpeg
    281,9 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_5838.jpeg
    IMG_5838.jpeg
    285,2 KB · Görüntüleme: 33
Bende merak ediyorum Türkiye'de satan yer bulamadım bu kısımlarda termal macun kullansak olur mu?

Termal macun kullanımı konusunda bir şey bilemem ben biraz öyle yaptım ama az da olsa PuTTY vardı bloğun üzerinde. Hiç PuTTY yoksa temaz etmez diye düşünüyorum yani macun da işe yaramayabilir. Eğer bulabilirseniz buraya yazar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı