Terraria arkadaşı arayışı

SiyahPassat

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar, Terraria oyununa sahibim. Oyunu hiç bilmiyorum. Mantığı falan hiç bilmiyorum. Anlamıyorum oyunu.

1626035002677.png

Bana bu oyunu öğretecek ve yoldaş olacak birisi lazım.

Discord: aliozkan#1032

Arkadaşlar, Terraria oyununa sahibim. Oyunu hiç bilmiyorum. Mantığı falan hiç bilmiyorum. Anlamıyorum oyunu.

Eki Görüntüle 1104443

Bana bu oyunu öğretecek ve yoldaş olacak birisi lazım.

Discord: aliozkan#1032
Öncellikle, oyunla ilgili bilmeniz gereken kriterler var. Oyunun kendi resmi wikipedia kısmı mevcut.

İlk önce, "Housing" olayını tamamen kavramanız iyi olacaktır. Ev, daha fazla "NPC" toplamanıza ve onlardan gerekli item satın almanıza yarayacaktır.

Şurdan, "housing" ile ilgili bilgi için şuraya bakabilirsiniz:House/tr

Sonra ise, "Class setup" kısmında bir tercih yapmalısınız. Oyunda "Melee" yani yakın dövüş, "Ranged" yani mesafeli, "Magic" yani büyü silahları kullanmak ve "Summoner" yani yaratıcılık(minyon gibi) gibi tarzlar mevcut. Bu sizin tercihinize bağlı bir kriterdir. Oyunda bu sınıflara uygun zırhlar ve silahlar mevcuttur. Mesela gidip bir "magic" seti olan "Jungle Armor" ile bir kılıç kullanmanız faydalı olmaz.

"Class setup" hakkında detaylı bilgi için buraya bakabilirsiniz(maalesef türkçe kaynak yok):Class setups

Sonra bilmeniz gereken şey ise "Progression" yani ilerleme olacaktır. İlk önce bir "boss" olan "King Slime ile savaşmalısınız.

Burdan yeni oyuncuların ne yapması gerektiği hakkında bilgiler mevcut:Getting started/tr

Öncellikle, oyunla ilgili bilmeniz gereken kriterler var. Oyunun kendi resmi Wikipedia kısmı mevcut.

İlk önce, "housing" olayını tamamen kavramanız iyi olacaktır. Ev, daha fazla "NPC" toplamanıza ve onlardan gerekli item satın almanıza yarayacaktır.

Şurdan, "housing" ile ilgili bilgi için şuraya bakabilirsiniz:House/tr

Sonra ise, "class setup" kısmında bir tercih yapmalısınız. Oyunda "melee" yani yakın dövüş, "ranged" yani mesafeli, "magic" yani büyü silahları kullanmak ve "Summoner" yani yaratıcılık(minyon gibi) gibi tarzlar mevcut. Bu sizin tercihinize bağlı bir kriterdir. Oyunda bu sınıflara uygun zırhlar ve silahlar mevcuttur. Mesela gidip bir "magic" seti olan "Jungle Armor" ile bir kılıç kullanmanız faydalı olmaz.

"Class setup" hakkında detaylı bilgi için buraya bakabilirsiniz(maalesef Türkçe kaynak yok):Class setups

Sonra bilmeniz gereken şey ise "progression" yani ilerleme olacaktır. İlk önce bir "boss" olan "king slime ile savaşmalısınız.

Buradan yeni oyuncuların ne yapması gerektiği hakkında bilgiler mevcut:Getting started/tr

1626036881183.png

Böyle bir ev yaptım hocam. NPC'nin eve girmesi için ne yapmam gerek?

Geri
Yukarı