Steam Ters ibraz

mert1234654654

Hectopat
Daha fazla  
Bugün böyle bir mesaj geldi Ready or Not satın aldığımı hatırlıyorum. Parayı çektiğini de fakat günler sonra para iade geldi ben de anlamadım. Tabii oyunu almıştım 10 saate yakın oyndım sıkıntı yoktu sonra oyunun parası kartıma iade geldi ben de harcadım. Oyunu tekrar alsam sorun çözülüyor mu veya Steam cüzdanıma para atsam falan ticket atacağım Steam'e de.

1691742606154.png

Dosya Ekleri

• 1691742456064.png
    1691742456064.png
    44 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hesabın 1 aylığına kısıtlanmış bu ters ibraz olayları çok ciddidir firmalar için bir daha olursa hesabın bile yasaklanabilir. Bankanla görüş ve neden ters ibraz yapıldığını öğren.

Kendi hesabın mı?

Evet ama Lite Card vardı sonra normal karta geçtim olay Lite Card'da gerçekleşti.

Umarım farklı birisimim kartından almamışsındır.

Kendi Papara hesabımdan aldığıma eminim paranın da geldiğini hatırlıyorum şaşırmıştım hatta kartımda para yoktu fakat 79 TL gözüküyordu ben de o an için tam anlayamadım ve harcamıştım.

Evet ama Lite Card vardı sonra normal karta geçtim olay Lite Card'da gerçekleşti.
Yani bu tip durumlar çalıntı kredi kartı kullanırsan kart sahibide çalındığında dair bildirim yaparsa ödemeler iade oluyor ve hesabın yasaklanıyor diye biliyorum o yüzden sordum kendi hesabın mı ? Diye.

Papara ile bir iletişime geç bence. Steam'lık bir durum yok gibi.

Papara

1 ay sonra kalkacak ve sorun kalmayacak mı anlayamadım.
Hocam gayet basit anlattım aslında. Hesabın 1 aylık kısıtlandı ama normalde firmalar bu olaylarda direkt hesabı yasaklıyor o yüzden bankanı arayıp neden ters ibraz yapıldığını sor. Ters ibraz olayları genelde kullanıcı talebiyle yapılan işlemlerdir dolayısıyla birisinin kartından izinsiz aldıysan bir daha yapmanı önermem.

Papara'na 80TL koyup 850 340 0340 ara.
Steam'e de kısıtlama kaldırılırsa cüzdanına 80TL atabileceğin ibrazı bilerek yapmadığını problemin banka kaynaklı olduğunu yaz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı